Autor Subiect: Frumusetea  (Citit de 187331 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Frumusetea
« Răspuns #810 : Duminică, 09 Septembrie 2012, 22:01 »
cum sa nu-ti desenez? asa?  ;D

sper ca nu l-am dotat cu mustata pe amicul tau. ;D

nici nu-mi sta asa de rau, mustata chiar se potriveste cu aerul grav pe care-l aveam in acel moment, probabil treburi foarte serioase pe care le discutam cu varul meu dan. venise din germania cu familia lui sa petreaca vacanta de vara in romania si tatal lui imi adusese si mie o bicla faina de tot... parca tot unchiul ne facuse poza.
deci, de-astea-mi esti, micaelo tu?! ei bine, you just wait! :giggle:
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Frumusetea
« Răspuns #811 : Duminică, 09 Septembrie 2012, 22:02 »
I wait. ::)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Frumusetea
« Răspuns #812 : Luni, 10 Septembrie 2012, 15:21 »
I wait. ::)


si pentru ca asteptarea sa nu-ti fi fost in van:



le-aveai deja, eu doar le-am scos in evidenta! ;)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Frumusetea
« Răspuns #813 : Luni, 10 Septembrie 2012, 20:37 »
recunosc; le cam am, dar sunt albe.  ;D

si ca sa vezi cat de aproape de adevar esti, postez o fotografie cu antrenorul meu de atletism, de acum treizecisiceva de ani care-mi spunea "dracul mic", fiindca faceam tot felul de sotii. In fotografie tocmai ma "batea" pentru o traznaie verbala.  :)



imi amintesc cu mare drag de omul acesta, un domn in toate privintele, de la care am invatat nu numai atletism ci si multe altele. Era (mai este, insa undeva prin Germania) un om cult, foarte educat si elegant. mereu ma intrebam ce cauta el in sport....parea din cu totul alta lume...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Frumusetea
« Răspuns #814 : Luni, 10 Septembrie 2012, 20:42 »
in acea zi fusese o competitie de atletism cu mai mult probe, la care am luat vreo trei premii. Cel mai bine ma descurcam la fond. In fotografia asta se vede cat de in urma lasam "plutonul", dar mai ales se vede, pe margine, cea mai buna prietena a mea, care traversa zona centrala a stadionului ca sa ma incurajeze: "hai, Miha!".  :) asa face si acum, cand mi-e greu si am nevoie de o vorba buna. prima noastra fotografie impreuna e de pe vremea cand inca nu mergeam in picioare.  :)


Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Frumusetea
« Răspuns #815 : Luni, 10 Septembrie 2012, 20:54 »
in acea zi fusese o competitie de atletism cu mai mult probe, la care am luat vreo trei diplome. Cel mai bine ma descurcam la fond. In fotografia asta se vede cat de in urma lasam "plutonul", dar mai ales se vede, pe margine, cea mai buna prietena a mea, care traversa zona centrala a stadionului ca sa ma incurajeze: "hai, Miha!".  :) asa face si astazi cand mi-e greu si am nevoie de o vorba buna. prima noastra fotografie impreuna e de pe vremea cand inca nu mergeam in picioare.  :)
imi plac relatiile de genul asta, care trec "proba timpului". aceasta e prietenia adevarata. :)
am si eu o astfel de prietena, insa relatia noastra dureaza din gradinita, nu e chiar asa "veche" ca a voastra  ;)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Caroline

  • Vizitator
Re: Frumusetea
« Răspuns #816 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:15 »
A mea, din scoala generala.  :)

P.S. Cred ca dibntr-un punct oarecare, ati sarit de pe topicul "Discutii prin imagini", aici... nu ca nu ar fi frumos.  :giggle:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Frumusetea
« Răspuns #817 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:45 »
Magda e prietena mea de cand s-a nascut si eu aveam 4 luni.  :) mamele noastre erau vecine si prietene si ne cresteau ba la una, ba la cealalta. insa prietenia noastra a tinut fiindca suntem foarte compatibile: balanta-varsator e o reteta cu mari sanse pentru prietenie autentica.  :)
da, am cam deviat de la topicul "discutii prin imagini". sa ne intoarcem acolo.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Frumusetea
« Răspuns #818 : Luni, 10 Septembrie 2012, 22:53 »
in acea zi fusese o competitie de atletism cu mai mult probe, la care am luat vreo trei premii. Cel mai bine ma descurcam la fond. In fotografia asta se vede cat de in urma lasam "plutonul", dar mai ales se vede, pe margine, cea mai buna prietena a mea, care traversa zona centrala a stadionului ca sa ma incurajeze: "hai, Miha!".  :) asa face si acum, cand mi-e greu si am nevoie de o vorba buna. prima noastra fotografie impreuna e de pe vremea cand inca nu mergeam in picioare.  :)




frumoasa poza! nostalgica, as zice; parca e o poza din "liceenii"... nu cumva fugi de fanica?!
"Stay hungry, stay foolish"

silviu

  • Vizitator
Re: Frumusetea
« Răspuns #819 : Miercuri, 12 Septembrie 2012, 11:18 »

silviu

  • Vizitator
Re: Frumusetea
« Răspuns #820 : Joi, 13 Septembrie 2012, 14:53 »
STUDIU: Femeile frumoase pierd teren în faţa celor inteligente

Un studiu realizat de psihologii de la Universitatea din York, SUA, pe un esantion de 30.000 persoane, barbati si femei, din 30 de tari, a demonstrat ca in ultimele decenii s-au schimbat radical atat preferintele barbatilor vizavi de femei, cat si invers, cel putin atunci cand vine vorba de alegerea unui partener de viata, potrivit Ziare.com.

Caroline

  • Vizitator
Re: Frumusetea
« Răspuns #821 : Sâmbătă, 15 Septembrie 2012, 18:14 »
Revine epoca matriarhatului.  ;)

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Frumusetea
« Răspuns #822 : Sâmbătă, 15 Septembrie 2012, 19:06 »
STUDIU: Femeile frumoase pierd teren în faţa celor inteligente

Un studiu realizat de psihologii de la Universitatea din York, SUA, pe un esantion de 30.000 persoane, barbati si femei, din 30 de tari, a demonstrat ca in ultimele decenii s-au schimbat radical atat preferintele barbatilor vizavi de femei, cat si invers, cel putin atunci cand vine vorba de alegerea unui partener de viata, potrivit Ziare.com.

....mda...de dragul combaterii, mai trebuie un sobor de preoti- care in drumul lor din mitropolie de la o slujba in cotroceni la un chef-, sa constate ca invers nu se exista. asa cum numai americanii se pot ocupa cu studii gen efectul razelor de luna asupra galosilor de guma...

Caroline

  • Vizitator
Re: Frumusetea
« Răspuns #823 : Sâmbătă, 15 Septembrie 2012, 19:14 »
...studii gen efectul razelor de luna asupra galosilor de guma...

Lili, nu stiu cum ai nimerit-o, da' asta era expresia mea preferata in facultate.  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Frumusetea
« Răspuns #824 : Sâmbătă, 15 Septembrie 2012, 19:38 »
Revine epoca matriarhatului.  ;)

The Cranberries - Dreams

In cazul de fata, doar titlul e evocator.