Autor Subiect: Mass media  (Citit de 46760 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #120 : Sâmbătă, 14 Iulie 2012, 10:18 »
chiar daca nu este foarte agreat aici are totusi dreptate si a fost haios !  :giggle:

Mircea Badea preda lectii de autoaparare in direct (atac,fuga,cooperare)(10.02.2011)

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Mass media
« Răspuns #121 : Sâmbătă, 14 Iulie 2012, 12:54 »
E simpatic pe alocuri. Si ar fi si mai simpatic daca n-ar fi fost conditionat pavlovian de motanul sasait de la Crescent. Pardon, Intact. Asa ca ar trebui sa ne explice el (Badea) cum se apara de hemoroizii agresivi ai sefului sau.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #122 : Sâmbătă, 14 Iulie 2012, 16:05 »
 :o :coolsmiley:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #123 : Sâmbătă, 28 Iulie 2012, 10:19 »
Poate voi nu va uitati la TV  ( cu toate ca la cat de comentate au fost anumite stiri  ;)  ;D in ultima vreme incep sa am dubii despre asta !)  dar pentru mine ramane modul cel mai simplu ( si cel mai ieftin si mai la indemana  ;D ) de a ramane conectata la evenimentele care imi plac !
Au inceput jocurile olimpice !!  :magic:

 
In the air tonight - U.K. Olympics Opening Ceremony 2012



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #124 : Miercuri, 15 August 2012, 14:40 »
De 2 zile ma delectez din nou in compania "prietenului meu" Moise Guran care si-a reluat emisiunile dupa vacanta de vara; are destul fler de a prezenta problemele economice si tot felul de "inginerii" financiare. Aseara mi-a placut cum a pus problema "logo-ului" de tara care va apare la concertul lui Lady Gaga si Red Hot Chili Peppers si faptul ca prezentare acestuia nu va aduce mare beneficii si reclama Romaniei pentru ca nu au fost luate in calcul cateva aspecte contractuale. Si intr-un fel are dreptate, daca tot vin prin Romania acesti artisti de ce sa nu valorificam asta?  :coolsmiley:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #125 : Miercuri, 15 August 2012, 15:20 »
De 2 zile ma delectez din nou in compania "prietenului meu" Moise Guran care si-a reluat emisiunile dupa vacanta de vara; are destul fler de a prezenta problemele economice si tot felul de "inginerii" financiare. Aseara mi-a placut cum a pus problema "logo-ului" de tara care va apare la concertul lui Lady Gaga si Red Hot Chili Peppers si faptul ca prezentare acestuia nu va aduce mare beneficii si reclama Romaniei pentru ca nu au fost luate in calcul cateva aspecte contractuale. Si intr-un fel are dreptate, daca tot vin prin Romania acesti artisti de ce sa nu valorificam asta?  :coolsmiley:

stii care e culmea, ca nu e calificat in zona economicului, in sensul ca n-are studii economice. am fost mirata sa aflu asta. poti sa citesti pe internet.

Caroline

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #126 : Miercuri, 15 August 2012, 15:53 »
Poate voi nu va uitati la TV  ( cu toate ca la cat de comentate au fost anumite stiri  ;)  ;D in ultima vreme incep sa am dubii despre asta !) 

Eu ma uit selectiv: la JO si la telenovela politica... pana m-am lamurit ca e doar o alta telenovela. De vreo saptamana n-am mai deschis TV-ul decat foarte rar si de obicei pe documentare. Da' apreciez ca ne tii la curent, asa am un motiv in plus sa nu pierd vremea, citesc chintesenta esentei pe SC.  ;)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #127 : Miercuri, 15 August 2012, 17:41 »
stii care e culmea, ca nu e calificat in zona economicului, in sensul ca n-are studii economice. am fost mirata sa aflu asta. poti sa citesti pe internet.

Cred ca nu are importana daca este sau nu calificat in economie. Sincer, nu am stiut ! Poate de aici pleaca si tratarea impartiala pe care o face subiectelor pe care le prezinta. Si o face in asa fel incat sa priceapa si cei neinitiati in domenii economice/ financiare. S-ar putea ca marele avantaj al emisiuni lui tocmai in asta consta, ca prezinta probleme financiare si economice cu un limbaj pe intelesul tuturor.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #128 : Miercuri, 15 August 2012, 17:47 »
... citesc chintesenta esentei pe SC.  ;)


pai ce sa zic, spor la citit atunci!  :)
si as vrea sa-ti spun ( nu vreau sa te superi  :) ) dar asta "http://facebook.com/corneliaioanadavid" care curge peste textul mesajelor ma impiedica sa citesc usor cuvintele care se "potrivesc" chiar in dreptul adresei tale . poate gasesti o solutie  :flori:

Caroline

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #129 : Miercuri, 15 August 2012, 17:54 »
Mersi ca mi-ai spus, ca de la mine se vede pe doua siruri, doar sub poza, si nu peste randuri.  :o Am sa-l sterg de tot...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #130 : Miercuri, 15 August 2012, 17:57 »
de ce sa-l stergi de tot?  ??? merge la semnatura sau trece-l pe 2 sau 3 randuri asa cum spui tu.

Offline Doina

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
Re: Mass media
« Răspuns #131 : Miercuri, 15 August 2012, 18:22 »
chiar daca nu este foarte agreat aici are totusi dreptate si a fost haios !  :giggle:




Tipu' acesta, care crede ca pledeaza pentru non-violenta, si-a plesnit compagnioana, la 2 metri de desk-ul receptiei, intr-un hotel din Kusadasi.  :fight: Eram de fata ! In zilele urmatoare a mai fost vazut imbrincind-o, smucind-o, dindu-i palme peste cap, pe plaja, in restaurant, in gradinile complexului.  :box: M-am intrebat in mod firesc, de ce-a mai adus-o acolo. Parea o ''achizitie'' destinata acelei deplasari.
De ce si pentru cine accepta respectiva asemenea tratament, era aiurea sa-mi mai pun intrebari !!!!

Caroline

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #132 : Miercuri, 15 August 2012, 21:52 »
de ce sa-l stergi de tot?  ??? merge la semnatura sau trece-l pe 2 sau 3 randuri asa cum spui tu.

Pentru ca la mine era pe doua randuri si oricum nu se afisa asa. Si pentru ca e o pagina pe care sunt exclusiv teacher. Si pentru ca cine vrea sa ma cunoasca, stie unde ma gaseste oricum.  ;)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #133 : Joi, 16 August 2012, 09:59 »
Tipu' acesta, care crede ca pledeaza pentru non-violenta, si-a plesnit compagnioana, la 2 metri de desk-ul receptiei, intr-un hotel din Kusadasi.  :fight: Eram de fata ! In zilele urmatoare a mai fost vazut imbrincind-o, smucind-o, dindu-i palme peste cap, pe plaja, in restaurant, in gradinile complexului.  :box: M-am intrebat in mod firesc, de ce-a mai adus-o acolo. Parea o ''achizitie'' destinata acelei deplasari.
De ce si pentru cine accepta respectiva asemenea tratament, era aiurea sa-mi mai pun intrebari !!!!

se poate! pe departe nu este un exemplu de calm si politete ( mai aud si eu de la cunoscuti cum se "porcaie" cu Turcescu pe twitter si facebook eu neavand cont pe retelele de socializare) doar ca uneori o mai nimeriste prin ceea ce zice !!   ::)