Autor Subiect: Mass media  (Citit de 47190 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #60 : Sâmbătă, 10 Decembrie 2011, 22:29 »
 ;D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Mass media
« Răspuns #61 : Joi, 22 Decembrie 2011, 18:10 »

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #62 : Vineri, 23 Decembrie 2011, 21:39 »
...... e bambi la antena 1.

m-am uitat si eu - pret de vreun sfert de ora, atata am rezistat la faza cu dublarea filmelor - nu sunt obisnuita cu varianta asta si mi se pare ciudat sa nu aud sonorul filmului asa cum il stiu - am apucat sa vad cand bambi pronunta primul cuvant - "bird" - "pasare" - pai nu are nici un farmec - apoi am mai rezistat pana la cantecul ploi de aprilie care nu mi-a placut si am renuntat sa ma mai uit
s-a mai discutat despre acest aspect al dublarii filmelor mai demult cand a fost data legea - poate sunt eu refractara la nou dar  mie chiar nu-mi place - parca se schimba tot ansamblul cand vii cu alte voci pe deasupra - in fine

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Mass media
« Răspuns #63 : Joi, 29 Decembrie 2011, 10:17 »
Vineri, 30 decembrie, orele 22.00 pe Antena 3 invitat la "Vorbe grele", Dan Puric.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #64 : Vineri, 30 Decembrie 2011, 15:48 »
am sa ma uit la emisiune, imi place Dan Puric este un tip interesant, efervescent - am fost si la conferinte ale lui, am citit cate ceva scis de el - spune lucrurile demne de atentie

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Mass media
« Răspuns #65 : Vineri, 30 Decembrie 2011, 17:10 »
Si totul spus cu mult umor.

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Mass media
« Răspuns #66 : Marți, 17 Ianuarie 2012, 11:20 »
Film bun diseara la TV. "Mandrie si pasiune", distributie:Cary Grant, Frank Sinatra, Sophia Loren, TVR 1, orele 22.10.
                                                                                                                                Vizionare placuta! :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #67 : Marți, 17 Ianuarie 2012, 15:39 »
Film bun diseara la TV. "Mandrie si pasiune", distributie:Cary Grant, Frank Sinatra, Sophia Loren, TVR 1, orele 22.10.
                                                                                                                                Vizionare placuta! :)

multam de informatie. si "mandrie si prejudecata" placutu-mi-a mie; si romanu' si ecranizarea

Mari_a

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #68 : Marți, 17 Ianuarie 2012, 15:47 »
si "mandrie si prejudecata" placutu-mi-a mie; si romanu' si ecranizarea
Ah... ala din 1995! Nu-mi vorbiti de Colin Firth ca ma ia cu ameteli!  ::)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #69 : Marți, 17 Ianuarie 2012, 15:54 »
io ziceam si de cel din 2006 cu  Matthew Macfadyen (reusit, da' fara impact cu vertij  :) ) si chiar de prima ecranizare pe care am adorat-o in junete si care nu mai stiu cu cine era...insa mi-a placut  foarte

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Re: Mass media
« Răspuns #70 : Marți, 17 Ianuarie 2012, 16:02 »
Ah... ala din 1995! Nu-mi vorbiti de Colin Firth ca ma ia cu ameteli!  ::)
Tine-te de boxa, sora mea, sa nu cazi.

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Mass media
« Răspuns #71 : Duminică, 05 Februarie 2012, 12:06 »
Am vizionat aseara "Codul lui Oreste"-emisiunea din 28 ianuarie 2012. Invitat, profesorul Dumitru Constantin Dulcan, autorul "Inteligenta materiei". De ceva timp mi s-a scos din pachetul de programe postul de televiziune Antena 2, asa ca am gasit aceasta metoda comoda de a vedea in continuare emisiunile lui Oreste prin intermediul Internetului. Cine are aceiasi problema de difuzare cu Antena 2 si este fan "Codul lui Oreste"(scuze pentru cei avizati in materie de cautare) le recomand urmatorii pasi: cautare- Codul lui Oreste-apare All results-selectam Codul lui Oreste la Antena 2-vezi ce vorbesti si din ultimele emisiuni integral selectate alegem 28 ianuarie 2012(este cea cu prof. C-tin Dulcan). Aceste dialoguri ma ajuta sa ma raportez la o lume reala si nu la surogatul creat de vanzatorii de iluzii ce au pretentia ca detin adevarul. Va doresc vizionare placuta celor interesati  si o capacitate cat mai mare de intelegere a celor ce se discuta acolo.  :angel: 
                             
                                           

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #72 : Duminică, 05 Februarie 2012, 13:23 »
multam de informatie. da, si mie place Dulcan fiindca, dupa o viata de cercetare serioasa (zeci de ani), cu experiente si cu deschidere intr-o zona a fenomenelor (inca) neexplicate la nivelul actual de cunoastere stiintifica, nu are pretentia ca stie, ca detine adevarul... expune doar niste opinii personale, intr-un mod echilibrat, argumentat si pertinent.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #73 : Duminică, 05 Februarie 2012, 13:37 »

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Mass media
« Răspuns #74 : Duminică, 05 Februarie 2012, 16:02 »
Multumesc pentru ajutor, Micaela. :)