Autor Subiect: Mass media  (Citit de 46747 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #30 : Vineri, 10 Iunie 2011, 16:52 »
deocamdata numai in lege...pana la restructurare institutionala concreta...mai va... ;D

optimus sum

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #31 : Vineri, 10 Iunie 2011, 16:56 »
stii ce inseamna reducerea de la 41 de judete la 8 ? inseamna concedieri in aparatul administrativ de peste 70%... o sa fie vai si vai intre bugetarii ce lucreaza in directiile judetene .

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #32 : Vineri, 10 Iunie 2011, 17:06 »
e drept, dar poate si o micsorare a birocratiei

optimus sum

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #33 : Vineri, 10 Iunie 2011, 17:10 »
cresterea numarului de someri este tot ce ne trebuia acum ...se va reduce consumul si mai mult si se ingroapa definitiv orice industrie. asta inseamna criza de criza ...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #34 : Vineri, 10 Iunie 2011, 17:11 »
criza de criza e oricum...nu de la asta se intampla....

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Mass media
« Răspuns #35 : Sâmbătă, 25 Iunie 2011, 23:06 »
pe TVR1 e emisiunea "Profesionistii". Pictorul Ion Salisteanu in dialog cu Eugenia Voda.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Mass media
« Răspuns #36 : Sâmbătă, 25 Iunie 2011, 23:18 »
pe TVR1 e emisiunea "Profesionistii". Pictorul Ion Salisteanu in dialog cu Eugenia Voda.

imi plac foarte mult dialogurile Eugeniei Voda cu profesionistii... dar in seara asta, aici unde ma aflu, nu am tv (ce bine!) si digi.mobilul e mai timid.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Mass media
« Răspuns #37 : Sâmbătă, 25 Iunie 2011, 23:20 »
se pare ca suntem pe aceeasi lungime de unda ...urmaresc acum TVR 1  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #38 : Vineri, 01 Iulie 2011, 18:50 »
Afacere. Fie ca sunt despărţiţi, divorţaţi sau burlaci convinşi, membrii clubului “Singles Camp” au lansat un nou mod de viaţă - "Eşti singur? Hai în vacanţă!”

Un afacerist din Sibiu a avut la un moment dat ideea de a organiza vacanţe exclusiv pentru oamenii singuri. Proiectul s-a dezvoltat rapid iar astăzi, la un an distanţă, comunitatea “singles” formată în jurul afaceristului sibian a ajuns la 1500 de persoane.


Azi, cum am plecat de la servici, stiind de articolul din Romania Libera despre Singles Camp din anuntul facut de Marcutza pe topicul de stiri , m-am oprit la primul chiosc si am cumparat ziarul. Vroiam sa vad articolul scris chiar daca il citisem in varianta on-line a ziarului.
Articolul incepe chiar pe prima pagina ( cateva randuri de inceput) si continua in pagina 4 a ziarului - rezervata in totalitate datelor despre proiect si povestirilor membrilor SC.




Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Mass media
« Răspuns #39 : Duminică, 07 August 2011, 00:30 »
Un articol dragut despre Bucuresti, despre Romania si romani, in ziarul Adevarul
Turist în propriul meu oraş: Cum mi-a salvat viaţa o prostituată de la Romană

http://www.adevarul.ro/societate/Cum_mi-a_salvat_viata_o_prostituata_de_la_Romana_0_530347153.html#commentsPage-3
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #40 : Duminică, 07 August 2011, 11:01 »
Mai citesc din cand in cand astfel de articole , scrise pe un ton oarecum amuzat de ridicolul situatiei si indolenta edililor de a face ceva cu imaginea capitalei noastre. Incercari de a indrepta lucrurile sunt dar ele se pierd in noianul de murdarie si  aglomeratie.

Este  doar o chestie de timp ca orice este innoit sau curatat sau modernizat sa arate in final tot imbacsit. De aceea ma intreb daca problema nu este numai de a face modificari si modernizari ci mai mult de pastra curat si utilizabil ceea ce deja este.

Aceste articole au dezavantajul ca sunt citite doar de cetateanul care nu este interesat de a mentine sau a face ceva pentru a avea un oras /capitala care sa atraga turisti , pentru simplu fapt ca nu-l intereseaza sau nu este motivat sa-l intereseze.

Ce sa spun - mi-a placut articlolul- din pacate nu cred ca va avea vreun “rasunet” sau va duce la schimbarea unor mentalitati .

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #41 : Joi, 15 Septembrie 2011, 21:08 »
Romanii - oile negre in presa internationala

am "scapat" strainii de lebede   >:( - acum ii ajutam si la altele  :o

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Mass media
« Răspuns #42 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 05:29 »
astazi Google il sarbatoreste pe Jim Henson - creatorul celebrilor Muppets  ;D



eu ii urmaream cu mare drag - cred ca v-au placut si voua  ;D - mnam, mnam, mnam...  ;)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/C4YhbpuGdwQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #43 : Luni, 03 Octombrie 2011, 13:48 »
Atenşăn pipăl! De la 1 octombrie 2011 a intrat în vigoare noul Cod civil. Cu nişte noutăţi noi...
http://www.avocatnet.ro/content/codcivil
Printre altele, introduce regimul matrimonial (cine se mai matrimoniază în ziua de azi?!),  logodna - unii îi zic concubinaj... (la noi la ţară îi zice fără cununie, în picioare-n magazie)
http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_15012/Logodna-in-noul-Cod-Civil-promisiunea-reciproca-de-a-incheia-casatoria.html

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Mass media
« Răspuns #44 : Luni, 10 Octombrie 2011, 16:28 »
eu ii urmaream cu mare drag - cred ca v-au placut si voua  ;D - mnam, mnam, mnam...  ;)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/C4YhbpuGdwQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Asta e un film la care trebuie mers. Pe 23 noiembrie se lanseaza la ei. Sa speram ca ajunge repede si la noi.