Autor Subiect: Azi multumesc...  (Citit de 124848 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline carmentoma

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 136
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #615 : Miercuri, 26 Octombrie 2011, 18:20 »
     Crezi ca ai putea sa afli amanunte in legatura cu copilul asta? Sunt convinsa ca i-ar prinde binelui si familiei sale numeroase un ajutor mai substantial acum, in prag  de iarna! Poate ne putem mobiliza in vreun fel! Eu una as fi dispusa sa fac un drum in zona! Vezi ce poti sa afli, macar de ce sat sau comuna apartine, ca aflam noi mai multe de la primaria de acolo! Incearca, te rog! Stiu ca sunt off topic, dar sper sa fiu scuzata!

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #616 : Miercuri, 26 Octombrie 2011, 20:49 »
Cred ca locuieste intr-unul din fostele blocuri-camin ale fostei intreprinderi de covoare "Dumbrava". Poate il gasesc. Te anunt.
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

luciamanta

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #617 : Joi, 27 Octombrie 2011, 22:44 »
  Multumesc lui Bogdan pentru seara oferită. Sper sa mai repetăm asemenea iniţiative. Să ne gândim fiecare dintre noi la noi oportunitati de a ne petrece împreună timpul liber în mod cât mai plăcut.

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #618 : Joi, 27 Octombrie 2011, 22:52 »
eu nu-i multumesc.
daca ma mai uit mult la asta cum da din aripi ametesc.
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tu esti circotasa mereu in ce ma priveste. Nimic din ce fac nu-ti convine  :P

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #619 : Joi, 27 Octombrie 2011, 22:53 »
Azi NU-I multumesc Juliei pentru bomboana care mi-a dat-o. Acum stiu ca mie imi da doar ce nu-i place ei  :P ;D

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #620 : Joi, 27 Octombrie 2011, 22:54 »
  Multumesc lui Bogdan pentru seara oferită.

Cu multa placere Lucia. Sa mai fie si altele... :)

julia

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #621 : Joi, 27 Octombrie 2011, 23:04 »
Cu multa placere Bogdanel. Or sa mai fie si altele... :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #622 : Vineri, 28 Octombrie 2011, 08:26 »
Cu multa placere Bogdanel. Or sa mai fie si altele... :)

bomboane !!??  ;D

Multam Bogdan pentru seara placuta
multam voua pentru companie

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #623 : Vineri, 28 Octombrie 2011, 09:15 »
Zilei ... pentru tot ceea ce astept sa-mi ofere, multumind ... ca am putut-o intampina!
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #624 : Sâmbătă, 29 Octombrie 2011, 13:22 »
Multumesc toamnei pt asa o zi!

julia

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #625 : Marți, 01 Noiembrie 2011, 07:06 »
azi "multumesc" ca s-a schimbat ora. sunt treaza de o ora. degeaba. adica m-am dat pe forum. dar totusi, mai puteam sa dorm...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #626 : Miercuri, 02 Noiembrie 2011, 11:36 »
multumesc ca au fost inventati prietenii  :)

julia

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #627 : Marți, 15 Noiembrie 2011, 17:38 »
azi multumec pentru orice lucru bun pe care am putut sa-l fac pentru altii.

varsator38

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #628 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 09:04 »

Am oprit. Era imbracat intr-un trening ponosit si cam mic deja pentru el. Deşi incepea să se insereze şi afară era destul de rece, era incalţat in şosete şi nişte şlapi de plastic femeieşti şi mult prea mari pentru el, probabil ai mamei lui.
L-am intrebat unde vrea sa meargă. Voia să ajungă doar la intrarea in oraş, "la cimitir".  Vorbea  respectuos, avea o faţă  frumoasă doar că puţin palidă.
"Ce vrei să faci la cimitir?" l-am intrebat. "Vreau să ajung la magazin, poate ne dă o paine fără bani" mi-a răspuns simplu  ca unul care mai făcuse  asta.
Da, speranţa lor era in acea zi o paine.
Am aflat apoi că erau 7 fraţi, că tatăl lor ii părăsise, că plecase "cu o altă femeie", că mama nu avea serviciu şi că trăiau din alocaţiile de copii  care acum se terminaseră.

oare ce o mai face copilasul acela?
si pentru el si fratii lui vin sarbatorile!
ati aflat cumva adresa lui,mai stiti ceva de el!?
poate reusim sa-i  aducem un zambet pe fata!
stiu ca sunt poate prea multi in situatia lui,cunosc si eu cativa copilasi in aceasi situatie si de cate ori pot sunt alaturi de ei!
m-as bucura daca se poate afla/posta adresa copilului sau a altora in situatii grele...poate reusim,{fiecare dupa posibilitati} sa le aducem zambetul pe fata macar pentru scurt timp.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #629 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 12:16 »
Azi, inainte de a spune ceva neplacut, gandeste-te ca unii nu pot vorbi.

Inainte de a te plange de gustul mancarii, gandeste-te ca cineva n-are ce manca.

Inainte de a te plange de prieteni, gandeste-te ca cineva plange ca este singur.

Inainte de a te plange de viata ta, gandeste-te ca cineva a ajuns prea repede in rai.

Inainte de a te plange de copiii tai, gandeste-te ca altii si-ar dori sa aiba, dar nu pot.

Inainte de a te plange de dimensiunile mici ale casei tale, gandeste-te ca sunt unii care traiesc in strada.

Inainte de a te plange de drumul plictisitor pe care-l faci cu masina pana la servici, gandeste-te ca cineva face acel drum pe jos.

Cand esti plictisit sau nemultumit de slujba, gandeste-te ca altul s-ar bucura sa aiba unde sa lucreze

Inainte de a arata pe cineva cu degetul sau a condamna pe un altul,  gandeste-te ca nici unul dintre noi nu este fara pacat si ca toti vom raspunde in fata cuiva pentru ceea ce am facut.

Si daca esti in depresie si suparat pe lume – zambeste pentru ca traiesti si te poti bucura de inca o zi.

Viata este un dar, pretuieste-o, fa-o placuta, sarbatoreste-o si umple-o cu fericire!