Autor Subiect: Azi multumesc...  (Citit de 123771 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #630 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 12:39 »
Citat din: admin
Inainte de a te plange de gustul mancarii, gandeste-te ca cineva n-are ce manca.
sau nu simte gustul mancarii pentru ca e racit si infundat in nasuc :( stiti ce najpa e?


Mari_a

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #631 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 12:44 »
Of, Silviu, tocmai cand voiam sa-ti multumesc ca azi nu te-ai plans de nimic!  ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #632 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 12:52 »
Silviu, vad ca te plangi de (post)raceala de o vreme. Iti lipseste probabil cura de vara cu tuica si gratare, pe malul apei, la pescuit. Ai fost anul acesta undeva la balta?

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #633 : Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011, 21:53 »
Gabitzei pentru o idee minunata.Sa mai "coci" de-astea draga mea...ca ai vazut si tu cu ce " se lasa"...fructe....pasiune..vorbe buclucase..:))

silviu

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #634 : Duminică, 27 Noiembrie 2011, 11:57 »
Silviu, vad ca te plangi de (post)raceala de o vreme. Iti lipseste probabil cura de vara cu tuica si gratare, pe malul apei, la pescuit. Ai fost anul acesta undeva la balta?
spre osebire de alti ani, anul asta am iesit de foarte putine ori si mai mult pe rauri decat pe balti: neajlov, arges...
tuica imi place fiarta, cu miere (zahar), cu boabe de piper si foi de dafin ;D si sa fie fiarta pe o soba din aia cu discuri (nush cum se numeste) si tinuta apoi tot pe soba, sa se coaca ;D fiarta pe aragaz parca n-are farmec :(

silviu

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #635 : Duminică, 27 Noiembrie 2011, 12:03 »
Gabitzei pentru o idee minunata.Sa mai "coci" de-astea draga mea...ca ai vazut si tu cu ce " se lasa"...fructe....pasiune..vorbe buclucase..:))
am vazut ca dupa ce-au servit fructele, saturnianul si mari_a au mers la toaleta. apoi, dupa vreo cateva ore, mari_a zice: eu merg la toaleta, dar sa vedem pe unde e :-\
intrebare-ntrebatoare: unde au fost cei 2 pasionati de fructe? ???
ii multumesc lui mari_a pentru raspunsul ce va sa vie :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #636 : Duminică, 27 Noiembrie 2011, 19:32 »
Cu placere. Uite raspunsul:  :-X
Io am zis ca nu stiu, ca poate sareai si tu sa ma conduci  ;D   :P  Am auzit ca barbatii prefera femeile care par (sau chiar sunt) neajutorate  ;D
Dar sa nu cream confuzii cititorilor! Adevarul istoric este asa: ...au mers la toaleta, s-au intors foarte repede. apoi...  Apoi am mancat fructele pasiunii si am plecat acasa. Si cand au inceput sa-si faca efectul, am facut un dus rece si m-am culcat!  ;D

silviu

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #637 : Duminică, 27 Noiembrie 2011, 21:45 »
recunosc ca ati fost foarte rapizi ;D

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #638 : Luni, 28 Noiembrie 2011, 22:11 »
Multumesc acelor semeni, care prin faptele lor frumoase, gandurile lor bune, uneori sacrificiile aduse, fac o lume mai buna. Datorita lor putem merge mai departe cu nadejdea ca lumea nu este pierduta.
"Fa bine si arunca-l in drum, caci nu stii cand vei avea vreodata nevoie de el."(Proverb armean)

Caroline

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #639 : Joi, 08 Decembrie 2011, 17:50 »
Desi ziua de azi a inceput foarte prost, dupa o insomnie care s-a ostoit doar pe la 4 dimineata si ore predate cu capu-n ceatza... acum ma simt foarte bine, fara sa fi facut nimic special. Nu stiu cui sau de ce... dar multumesc!  :)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #640 : Luni, 19 Decembrie 2011, 10:35 »
lui Gigi Candea, pentru frumoasele urari cu ocazia sarbatorilor!
nihil sine deo

julia

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #641 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2011, 09:33 »
Azi multumesc ca vine mama sa faca sarmale.

Magdalena_

  • Vizitator
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #642 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2011, 10:26 »
astazi multumesc ca am in sfarsit timp sa le pregatesc copiilor mei bunatati!

Offline pocama

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 310
  • Iubeste si fa ce vrei!
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #643 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2011, 16:12 »
Azi, si totdeauna multumesc lui Dumnezeu pentru darul minunat pe care ni l-a dat in Sfanta Zi de Craciun - nasterea Mantuitorului omenirii.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Azi multumesc...
« Răspuns #644 : Sâmbătă, 24 Decembrie 2011, 20:28 »
....pentru clipele minunate petrecute alaturi de voi, pentru zilele in care ne-am intalnit, momentele in care am ras impreuna, zilele in care ne-am plimbat si ne-am distrat!  :)