Autor Subiect: FERICIREA ca stare de spirit  (Citit de 138224 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #195 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:33 »
....neli stiu cum e...nu chiar identic dar stiu cum e sa traiesti intr-o iubire in care nu ai responsabilitati...e ca un drog...dar cand vrei sa aduci in real ...e o fata morgana...seamana cu ce ai acasa!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #196 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:34 »
micaela , nu e chiar trist...e un vis sau o poveste care cumva ii ajuta sa duca ce au acasa mai departe...e un miraj ce le va da dependenta si cand nu va mai exista ce e acasa va durea si mai mult...
asta este...un miraj... dar, de fapt, cine stabileste ca trebuie sa fim fericiti numai in anumite feluri? putem fi si fericiti "virtual", lately. e o (noua) realitate.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #197 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:35 »
mie mi se pare ingrozitor de trist :( :( apropo...cum suporta ea sarbatorile ???...banuiesc ca el le petrece cu familia lui...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #198 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:36 »
....neli stiu cum e...nu chiar identic dar stiu cum e sa traiesti intr-o iubire in care nu ai responsabilitati...e ca un drog...dar cand vrei sa aduci in real ...e o fata morgana...seamana cu ce ai acasa!
asta-i cuvantul...drog si basm.  :D in real vraja s-ar risipi, foarte probabil. iata un mod de a pastra "vraja" nealterata de cruda realitate  :D

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #199 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:37 »
fortuna le suporta bine daca e ca mine si nu da importanta la acest aspect...eu nu am gena sarbatorilor inradacinata...nu fac nimic atunci din ce fac altii...o branza cu rosii si o cana de vin fiert si lumanari si muzica imi sunt suficiente...nu am dorinte de "familii largite"
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #200 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:38 »
nu ma intereseaza sa stiu cum va fi mai tarziu, v-am povestit-o ca sa dezbateti voi, am vazut ca va place. Eu sunt ocupata sa traiesc. Scuze ca suna a rautate. Balanta nu m-am adresat tie, tu nu prea dezbati, de fapt nici unul nu meritati rautatea mea. poate nu a fost chiar rautate, dar am simtit sa spun asta. Chiar nu ma gandesc la ce va fi. Voi avea timp sa ma gandesc atunci ....

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #201 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:41 »
balanta, asta pentru ca tu te simti bine cu tine insati, ai reusit sa-ti gasesti echilibrul interior si lucrul asta te face fericita...dar sunt multe persoane care nu pot trai singure...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #202 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:43 »
in pauzele de trait dezbatem, ce sa facem? :D traim virtual.  :D
daca esti fericita, nu conteaza ce cred ceilalti. e viata ta. numai ca timpul trece si e totusi bine sa te gandesti si la viitor, la un viitor in care El, foarte probabil, nu va putea fi langa tine, un viitor in care singuratatea poate sa-ti devina o povara... cu un om "real" si aproape ti-ar fi poate mai bine...e doar o opinie.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #203 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:43 »
neli...candva, in urma am dezbatut si eu...si pe unii de aici ii cunosc si in real..timpul imi e defavorabil cumva ...iar aici era vorba doare de un exemplu...nu ai spus : iata exemplul meu personal...si nici macar nu sunt rautati...deja rautatea e de partea ta cand ai afirmat "v-am povestit-o ca sa dezbateti voi, am vazut ca va place"...iar daca te deranjeaza ceva anume la persoana mea...ma rog nu inteleg ce anume, atunci scuze dac am zis ceva ce te-a deranjat
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #204 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:44 »
iar eu neli, vorbesc din propria mea expierenta ca si a ta...doar ca nu ma despart alte zari!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #205 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:45 »
nu ma intereseaza sa stiu cum va fi mai tarziu, v-am povestit-o ca sa dezbateti voi, am vazut ca va place. Eu sunt ocupata sa traiesc. Scuze ca suna a rautate. Balanta nu m-am adresat tie, tu nu prea dezbati, de fapt nici unul nu meritati rautatea mea. poate nu a fost chiar rautate, dar am simtit sa spun asta. Chiar nu ma gandesc la ce va fi. Voi avea timp sa ma gandesc atunci ....

asa e ...e viata ta si trebuie s-o traiesti cum simti :)...asta e sloganul meu...important este sa nu ranesc pe nimeni prin ceea ce fac...am ce am cu religia budista ;)

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #206 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:47 »
Citat
ma intreb cum ar decurge relatia lor daca ar sta impreuna. Huh.
cred ca nici nu-i intereseaza asta si , vorba micai , daca ei se simt bine , bravo lor .

asta e pasiune , cred eu ( pana la iubire mai e ceva drum de strabatut )

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #207 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:49 »

iubirea reala incepe odata cu intimitatea reala; adica atunci cand il cunosti (cu adevarat) pe celalalt si inca tii la el, in ciuda umbrelor pe care le are. opinia mea  :D :P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #208 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:53 »
cat despre "dezbatut", Nelli, judeci... ;) sa nu crezi ca nu-mi reprosez multul timp pierdut pe forum, in ultima vreme...dar am un motivsi n-am nicio apasare sa-l spun...am hotarat sa ma rup dintr-o relatie in care am iubit mult dar care stiu ca nu e ce trebuie. ca sa am taria de a ma tine de decizie, iau acest drog al comunicarii virtuale care ma tine departe de alte ganduri. cand o sa vina momentul, voi (re)trai  ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #209 : Sâmbătă, 11 Iunie 2011, 18:54 »
si zau ca mi-a fost de folos  :D