Autor Subiect: FERICIREA ca stare de spirit  (Citit de 137886 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #555 : Miercuri, 21 Decembrie 2011, 13:46 »
Sara, poate fi insurat ca nu am de gand sa il iau da sa fiu convinsa ca exista si exceptia!
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #556 : Miercuri, 21 Decembrie 2011, 14:10 »
greu sa cred ca poti gasi fericirea alaturi de cineva de care te desparte o diferenta mare de varsta - pentru ca apare o deosebire de conceptii si de experienta desi se spune ca atunci cand vrei sa fii fericit treci peste bariere dar mie mi se pare ca sunt sanse mai mari sa fii fericit cand esti inconjurat de persoane apropiate ca varsta, inclinatii etc - sa ai 74 de ani (ca in reportaj)- zbarcita toata cand te uiti in oglinda si cu parul alb si sa te uiti la un tanar care iti poate fii nepot  ??
si cam in toate imprejurarile - prefer sa fiu alaturi de oameni apropiati mie ca varsta si preocupari - mi se pare ciudat sa merg intr-un club de fitze cu o gasca de 18-20 de ani  8) - nu cred ca m-as simti fericita - as petrece timpul tot cu niste "babatii' ca mine

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #557 : Miercuri, 21 Decembrie 2011, 14:17 »
Sara, poate fi insurat ca nu am de gand sa il iau da sa fiu convinsa ca exista si exceptia!

 Eu am de gand sa-l iau, deci ar face bine daca e insurat sa divorteze intre timp  :D!
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #558 : Miercuri, 21 Decembrie 2011, 14:38 »
greu sa cred ca poti gasi fericirea alaturi de cineva de care te desparte o diferenta mare de varsta - pentru ca apare o deosebire de conceptii si de experienta desi se spune ca atunci cand vrei sa fii fericit treci peste bariere dar mie mi se pare ca sunt sanse mai mari sa fii fericit cand esti inconjurat de persoane apropiate ca varsta, inclinatii etc - sa ai 74 de ani (ca in reportaj)- zbarcita toata cand te uiti in oglinda si cu parul alb si sa te uiti la un tanar care iti poate fii nepot  ??

La nivel de teorie si eu sustin afirmatiile de mai sus. De ce spun la nivel de teorie...pentru ca eu personal nu am experimentat relatii cu persoane de sex opus mie si in acelasi timp sa ne diferentieze prea multi ani.

si cam in toate imprejurarile - prefer sa fiu alaturi de oameni apropiati mie ca varsta si preocupari - mi se pare ciudat sa merg intr-un club de fitze cu o gasca de 18-20 de ani  8) - nu cred ca m-as simti fericita - as petrece timpul tot cu niste "babatii' ca mine

Si eu prefer sa petrec timpul cu persoane de varsta mea sau apropiate varstei mele, cu persoane cu care am afinitati, preocupari in comun, fara a cauta copii fidele ale personalitatii mele in altii dar in acelasi timp excluzand posibilitatea de a fi total diferiti pe principiul "contrariile se atrag". Ca se atrag se atrag, dar se si simt bine atat de diferite fiind?
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Caroline

  • Vizitator
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #559 : Miercuri, 21 Decembrie 2011, 19:59 »
Ex-sotul meu avea 6 luni mai putin ca mine si cele doua relatii pasagere ale mele post-divort au avut 1 an, respectiv 7 ani mai putin decat mine. Concluzia? Toate au esuat.  :P Io vreau unul cu cel putin 10 ani plus, nu minus!  ;D

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #560 : Miercuri, 21 Decembrie 2011, 23:57 »
sa inteleg ca nu au mers din cauza varstei?
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #561 : Joi, 22 Decembrie 2011, 00:35 »
Citat
Io vreau unul cu cel putin 10 ani plus, nu minus!  ;D


puiule , ar mai fi o varianta : sa-l iei cu 10 ani mai tanar si  dupa putin timp sa-l aduci in stare sa arate cu 20 de ani mai batran  ;D si iaca asa impaci pe toata lumea .

zic si eu... :D


Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #562 : Joi, 22 Decembrie 2011, 09:20 »
ah, nu orice si preferabil mai mic de 10 si diferenta sa fie peste nu sub  :D :D :D!

exprimare incorecta din partea mea. doar nu-ti imaginezi ca tot ce ar fi < 10 si as gasi pe jos, as baga in gura :D :D :D

nihil sine deo

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #563 : Joi, 22 Decembrie 2011, 09:58 »
exprimare incorecta din partea mea. doar nu-ti imaginezi ca tot ce ar fi < 10 si as gasi pe jos, as baga in gura :D :D :D

rectific  :D:
deci sa nu fie pe jos ci in gipan :)
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Caroline

  • Vizitator
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #564 : Joi, 22 Decembrie 2011, 23:19 »
Glumeeeaaam!!!  ;D  ;D  ;D

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #565 : Vineri, 23 Decembrie 2011, 11:07 »
Eu nuuuuu :D!
(+1; +10) nici in plus, nici in minus !!!
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

daliana

  • Vizitator
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #566 : Duminică, 25 Decembrie 2011, 21:23 »
Craciun fericit !!
Daca vom astepta ca fericirea noastra sa vina din exterior vom fi intotdeauna la bunul plac al unei persoane sau al unui eveniment.   A fi fericit se invata de mic. Daca inveti copilul sa se bucure numai atunci cind primeste o rasplata pentru un anumit efort, asa va fi tot restul vietii. Trebuie invatat sa se simta bine cu el insusi....e greu..Pe urma, ei imita starea de spirit a parintilor la care e foarte sensibil. Daca in casa e tensiune, ei vor fi foarte afectati, char daca nu se manifesta si vor cauta starea de bine in alta parte.
E clar, pot fi oameni fericiti pe un "munte de gunoi" si oameni nefericiti pe un "munte de bani".

silviu

  • Vizitator
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #567 : Luni, 26 Decembrie 2011, 09:54 »
as vrea sa experimentez nefericirea pe un munte de bani. da' nush unde gasesc muntele :-\

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #568 : Luni, 26 Decembrie 2011, 13:14 »
s-ar putea sa dureze ceva pana sa gasesti acel munte  ;D
.... dar unii spun ca tocmai in asta consta fericirea -  in a o cauta  8)

daliana

  • Vizitator
Re: FERICIREA ca stare de spirit
« Răspuns #569 : Luni, 26 Decembrie 2011, 13:57 »
Nu cred... Cand cauti mereu fericirea, nu o vei gasi. Aceasta stare vine numai neanuntata.