Autor Subiect: Tehnici de cucerire  (Citit de 226025 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iulia17

  • Vizitator
Tehnici de cucerire
« : Marți, 10 Mai 2011, 08:10 »

propunere de topic de Optimus Sum

Cum "agatam" un viitor partener ?

"si masculii si doamnele sa-si dea cu parerea si din confruntarea de idei poate invatam ceva unii de la altii...
poate vedem ce cred doamnele despre modalitatile ideale de a fi "agatate" si domnii despre cum pot fi "cuceriti" si nu doar pt o noapte...
suntem totusi niste "singles" , nu ?
desi vrem sa corectam asta poate nu stim cum unii dintre noi , chiar daca unii prefera sa ramana asa ..."




 

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #1 : Marți, 10 Mai 2011, 08:17 »
@micaela:

"eu nu prea cred in "agatat", nush' de ce....cred mai mult in ideea de a "recunoaste" persoana potrivita, intr-un mod revelator...natural. chestia aia stranie cand vezi pe cineva  si "click"  ceva il "recunoaste". am fixul ca tot ce e "construit" prin stratageme nu e ceea ce trebuie sa fie. ar nu va luati dupa mine, ziceti (legat  ) cum se agata, ca mai invat si eu ceva."


iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #2 : Marți, 10 Mai 2011, 08:18 »

@pe_jumate:

eu stiu cum as vrea sa faca un barbat la o cina reusita:

1. sa asculte ce am de zis chiar daca ii vine sa moara de plictiseala
2. sa fie pregatit sa nu vorbeasca excesiv despre sine in timpul intalnirii
3. sa nu isi imagineze ca un sandvis si un ceai l-ar califica in ochii mei ca fiind ceva mai mult decat un prapadit (si zgarcit pe deasupra)
4.  sa nu se revolte daca, desi comanda face cat trei concedii in creta, abia ma ating de mancare
5. sa nu comande visinata la friptura
6. sa incerce sampania localului, din proprie initiativa
 

 
 

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #3 : Marți, 10 Mai 2011, 08:22 »
 
@optimus sum:

"din punctul de vedere al unui barbat, vei fi categorisita imediat superficial ca si o alta fitzoasa care face pe nebuna sa-si creasca pretul pe taraba sufletelor. ai incercat sa asculti un barbat vorbind cu manie despre meciul pierdut de echipa lui favorita ? te-ai gandit vreodata ca barbatii sunt totusi niste copii mai mari ? ca singura diferenta intre un barbat matur si Mirciulica este ca au jucarii diferite ?"

  
 

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #4 : Marți, 10 Mai 2011, 08:24 »
 
 @pe_jumate:

1. m-am gandit la asta si in plus am gasit-o si prin cartile pe care le-am citit

2. auto-portretul la care te referi si care ma face cam fitzoasa la profil, e de fapt o transpunere la persoana I singular a unui pasaj dintr-una din cartile alea de mai sus, din capitolul "ce ar trebui sa faca barbatii pentru ca diferentele sa se atenueze un pic".. si e, fir-ar sa fie, destul de aproape de adevar.. o femeie are nevoie si cauta esentialmente sustinerea/protectia barbatului.. iar un barbat adevarat ar trebui, in mod instinctiv, sa isi faca o datorie personala din a i le asigura.. evident, daca considera ca femeia merita asta

despre mine, in realitate, nu as indrazni sa comentez nicicum o tratatie cu un sandvis si un ceai, sau sa judec omul.. nu as cere sampanie si nu l-as intrerupe atunci cand mi-ar explica vechile lui cuceriri sau ca barbatii au nevoie de sex in mod sistematic.. as zambi cat as putea eu de frumos in situatia data si mi-as vedea, cuminte, de drumul meu de fitze  
 
  

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #5 : Marți, 10 Mai 2011, 08:25 »
citate din ilustrii in viata  ;D

poti sa-l stergi dar ma distreaza ideea

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #6 : Marți, 10 Mai 2011, 08:26 »

@optimus sum:

si in felul asta , un barbat , poate "bun" va pierde ocazia de a-si gasi femeie cu siguranta "buna" pentru el...pana la urma comunicarea ar putea rezolva aceste diferente de opinie in mod direct si totusi comunicarea desi este universal acceptata ca solutie lipseste cu desavarsire.
ca si barbat , va dau o solutie la indemana doamnelor, dar va trebuie un pic de tupeu. incercati sa abordati direct si pieptis , fara dantelutze si perdelutze , fara aluzii si cochetarie, orice nu va convine la barbatul care considerati ca vi se potriveste. spuneti-i franc in fata ce nu va convine la el si intrebati serios daca este dispus sa schimbe ceva sau nu . daca este pe aceeasi lungime de unda cu voi , va v-a raspunde la fel de direct si de acolo aveti un punct stabil de plecare.
 
 
 

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #7 : Marți, 10 Mai 2011, 08:28 »
citate din ilustrii in viata  ;D

poti sa-l stergi dar ma distreaza ideea

ideea de topic mi se pare excelenta.
de acum putem sa comentam


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #8 : Marți, 10 Mai 2011, 08:48 »
da, putem sa comentam,
chiar as vrea sa vad cum procedeaza barbatii sa cucereasca o femeie

blu3

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #9 : Marți, 10 Mai 2011, 12:18 »
indiferent ce face , ce spune , un barbat care ar dori sa ma cucereasca va trebui sa stie in primul rand cum sa sa-mi atinga inima fara sa o sperie. dar nu vad parerile domnilor de aici. sa inteleg ca suntem timizi ?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #10 : Marți, 10 Mai 2011, 15:34 »
am avut un curajos pe-aici dar a plecat :'(

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #11 : Marți, 10 Mai 2011, 16:00 »
doamnelor le recomand urmatorul link ( se pare ca stie ce spune ) :

http://www.cosmopolitan.ro/tu-cu-tine/dating-guide/5-tehnici-de-cucerire-cu-efect-garantat.html

iar domnilor ( desi pluralul mi se pare cam impropriu pe aici  :D ) :


www.opiniatimisoarei.ro/cum-sa-cuceresti-femeie.../2011


tare mi-e teama ca voi ati fi vrut sa va spun ceva "secrete" personale . o sa vina si timpul ala , promit ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #12 : Miercuri, 11 Mai 2011, 00:45 »

nu ma pricep la agatat si nici la cucerit.
si nici nu stiu cum sau cu ce am cucerit pe cineva.
dar culmea stiti care e ? ca ceea ce i-a atras la inceput a fost si ceea ce mi-au reprosat la final.


marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #13 : Miercuri, 11 Mai 2011, 10:30 »
nu ma pricep la agatat si nici la cucerit.
si nici nu stiu cum sau cu ce am cucerit pe cineva.
dar culmea stiti care e ? ca ceea ce i-a atras la inceput a fost si ceea ce mi-au reprosat la final.

cred ca tine de fiecare acest "agatat/cucerit"
daca se vrea sau nu a fi cucerit/a

@iulia, ciudata reactia lor privind atrasul si respingerea  :-\

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #14 : Miercuri, 11 Mai 2011, 10:56 »
nici eu nu ma pricep la cucerit :( dar ma las cucerit cu usurinta.