Autor Subiect: Tehnici de cucerire  (Citit de 225998 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #15 : Miercuri, 11 Mai 2011, 11:00 »
ce te cucereste ?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #16 : Miercuri, 11 Mai 2011, 11:07 »
femeile.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #17 : Miercuri, 11 Mai 2011, 11:19 »

ma gandeam ca ele, insa ce anume te cucereste la ele, ce te atrage la ele ?
ce tehnica(sau poate sunt mai multe) de cuceririe de-a noastra te atrage ?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #18 : Miercuri, 11 Mai 2011, 11:55 »
in primul rand, ma atrage fizicul. in special ochii albastri si verzi ;D toate marile mele iubiri au avut ochii albastri sau verzi :) imi plac tipele slabutze, cu sani mici si fermi. imi amintesc de o fosta care arata superb si care avea sani f frumosi dar enormi... am fost cu ea o saptamana pe litoral si cand mergeam la plaja toti barbatii se uitau dupa ea. zau ca ma simteam aiurea :(

si era si putin nebuna, ceea ce nu pot spune ca-mi displacea: i-am spus intr-o zi (mai mult in gluma), cand eram la plaja, sa-si scoata sutienul; de fapt, i-am zis cam asa: ce crezi ca ar spune tipii care se bronzeaza pe langa noi, daca ti-ai scoate sutienul? si, mai ales, ce ar spune nevestele lor ??? fata si-a scos imediat sutienul :-X

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #19 : Miercuri, 11 Mai 2011, 16:10 »

nu ma pricep la agatat si nici la cucerit.
si nici nu stiu cum sau cu ce am cucerit pe cineva.
dar culmea stiti care e ? ca ceea ce i-a atras la inceput a fost si ceea ce mi-au reprosat la final.



  Ai dreptate, Iulia. Si mie mi s-a intimplat la fel: tot ceea ce l-a atras la mine la inceput a devenit motiv de repros si certuri mai tirziu. Veselia, exuberanta, comunicativitatea care-i placeau la inceput au devenit "neseriozitate " si "flirt" cu prietenii nostri, iar bluzele mulate si pantalonii strimti, in opinia lui, m-au clasat la "exhibitioniste". Ce sa mai spun de fard sau unghii colorate.....nu mai erau necesare dupa ce l-am cunoscut pe el; pentru cine ma mai aranjam oare?! S-ar putea sa fi fost de vina o gelozie bolnavicioasa, nesiguranta lui si lipsa de incredere in sine, teama de a nu ma pierde, dar rezultatul a fost opus celui scontat.

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #20 : Miercuri, 11 Mai 2011, 18:33 »

s-ar putea
sti cum se zice, felul in care interpretezi spune ceva despre tine, nu despre celalalt. asa si cu el...



marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #21 : Joi, 12 Mai 2011, 10:55 »
  Ai dreptate, Iulia. Si mie mi s-a intimplat la fel: tot ceea ce l-a atras la mine la inceput a devenit motiv de repros si certuri mai tirziu. Veselia, exuberanta, comunicativitatea care-i placeau la inceput au devenit "neseriozitate " si "flirt" cu prietenii nostri, iar bluzele mulate si pantalonii strimti, in opinia lui, m-au clasat la "exhibitioniste". Ce sa mai spun de fard sau unghii colorate.....nu mai erau necesare dupa ce l-am cunoscut pe el; pentru cine ma mai aranjam oare?! S-ar putea sa fi fost de vina o gelozie bolnavicioasa, nesiguranta lui si lipsa de incredere in sine, teama de a nu ma pierde, dar rezultatul a fost opus celui scontat.

cred ca motivele le-ai spus deja  :)

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #22 : Vineri, 13 Mai 2011, 15:36 »

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #23 : Vineri, 13 Mai 2011, 15:37 »
mai bine ma retrag la manastire  :D

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #24 : Vineri, 13 Mai 2011, 16:21 »
Pai bine bre, oti fi voi femeile semafor pentru barbati, cum zic aia d-acolo, dar depinde pe ce culoare: rosu sau verde  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #25 : Vineri, 13 Mai 2011, 16:28 »
cand o femeie e "verde", mai bine nu trece prin fata ei.  ;) :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #26 : Vineri, 13 Mai 2011, 16:29 »
strategia aia cu acadeaua cred ca au luat-o de pe centura (a  capitalei, desigur).  :D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 14 Mai 2011, 20:16 »

Pe mine un barbat ma cucereste cu …creierul. Ce ma atrage e mult mai greu de descris sau definit. Nu e ceva standard, nu am nevoie de masculul alfa, dar daca am ce vorbi cu el, ma cucereste…




Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #28 : Duminică, 15 Mai 2011, 00:45 »

Pe mine un barbat ma cucereste cu …creierul.

Iti dai seama cat de mult iti limitezi sansele de a fi cucerita?! ;D

Io credeam ca te-am cucerit cu bomboanele (nu daruindu-ti-le, ci manacandu-ti-le) :D Din pacate, creierul de extraterestru il laseasem acasa la incarcat :)

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Tehnici de cucerire
« Răspuns #29 : Duminică, 15 Mai 2011, 00:47 »
cand o femeie e "verde", mai bine nu trece prin fata ei.  ;) :D


Acu' depinde ce fel de verde e. Si cum il interpretezi  ;) ;D