Autor Subiect: Razboiul sexelor  (Citit de 327406 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1920 : Joi, 04 Octombrie 2012, 19:35 »
nu-i bai, citesti si stii chestii mult mai interesante, te pregatesti in permanenta... se vede ca lucrul manual este totusi o materie elevata in ziua de astazi, unde trebuie sa faci macar 5 ani de politehnica ;) a inceput rezbelul!
de unde sa stiu eu ca arati "mult mai tanara"?! si de ce arati "mult mai tanara"? impartaseste secretul aici, toata lumea vrea sa arate "mult mai tanara".
am mancat miere cu scortisoara, baut ceai de scortisoara (multu caro!) si acum merg sa dezgrop securea razboiului. :giggle:

lucru' manual...hm. sa nu va ganditi la prostii, da' eu stiu domni care-l fac, fara 5 ani de politehnica.  ;D (auch! precis o sa va ganditi la prostii, ca va stiu eu. ;D)
si-apoi, matei, matei, matei (cu vocea valeriei seciu), stiu ca ma banuiesti de politehnica din cauza mintii ordonate, ingineresti , din cauza inteligentei feminine ascutite, >:D insa eu am ales in raportul pseudo-dihotomic stiinta-arta, (aurita) zona de mijloc, caci balantza mi-s. tema de casa: "aflati, printr-un sistem de ecuatii cu trei necunoscute, ce facultate a absolvit mica". E doar pentru tine, caci ceilalti stiu.  ;D :P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1921 : Joi, 04 Octombrie 2012, 20:03 »
P.S. Spune-mi ca te mai doare burtica, sa plec zambind.  ;D (si mi-am dat seama ca am exagerat cand am ascutit securea   ::))

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1922 : Joi, 04 Octombrie 2012, 20:35 »

Cat despre Mica, daca-ti spun eu ca arata cu 20 de ani mai tanara, pe mine ma crezi?

si de la mine, + 20!   ;D adika... 40

fetele mosului, oare voi chiar sunteti convinse ca astfel de detalii sunt foarte importante? ma refer la varsta in general, la culoarea pielii, un kilogram in plus sau in minus? at a certain extent, yes, dar nu asa de mult cum va inchipuiti voi.  am observat ca in general femeile isi fac griji prea multe pentru chestii pe care barbatul nici nu le percepe sau le percepe cu totul altfel. 

la un moment dat am postat aici un link cu cateva filmulete despre discriminare si am intrebat daca ati fost discriminati vreodata sau daca ati discriminat pe cineva dintr-un motiv sau altul.  acele filmulete erau facute de niste studenti dar temele foarte bine alese.
aspectul fizic este important dar nu este totul.  cred ca ar trebui sa fim mai relaxati din acest punct de vedere.  mi se pare penibil cand mai aud cate-un burtos razand de-o femeie un pic mai plinuta sau care nu arata ca o manichinuita din zilele noastre.   :) condescendenta mea nu vine din faptul ca si eu sunt un pic mai plinut, ci pentru ca asa gandesc eu.
si asta ma duce cu gandul la o postare vazuta pe un alt topic astazi despre alexandru paleologu (gata, mai off topic de-atat nu se poate, scuze!).  a lui silviu.  postarea, vreau sa zic.  si am citit un interviu de-al lui (al dlui paleologu, nu dlui silviu) in care vorbea despre faptul ca-i placea sa se imbrace bine si sa fie elegant si cum a impacat el acest lucru cu situatia din inchisoare.  raman doar la prima parte, la acea cu imbracatul bine, cu eleganta sau aranjatul: ei bine, asta imi place si la femei dar si la barbati.  un barbat care are grija de el si de aspectul lui fizic nu inseamna ca este homo.  asa ca, dragi barbati, daca le cerem femeilor sa fie sau sa se faca frumoase pentru noi, hai sa facem si noi un efort in acest sens.
ca sa vezi, de unde-am plecat si unde-am ajuns.

"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1923 : Joi, 04 Octombrie 2012, 20:40 »
P.S. Spune-mi ca te mai doare burtica, sa plec zambind.  ;D (si mi-am dat seama ca am exagerat cand am ascutit securea   ::))

ba ma simt foarte bine! si din nou multumiri si pupaturi de "manusite" lui caroline care m-a sfatuit de bine si mi-a venit in ajutor; precumsi  bit ti-a intins tie o mana binevoitoare si a facut-o pavaza in fata atacurilor venite din cele patru zari.  desi am vazut ca bietul bit se vaita pe un alt topic ca ai fost cam ingrata.  pai ai meritat-o bit!  ;D
si sper acum ca ai gasit rotile dezumflate la masina, parca te vad cu ochii mintii suferind in fata lor, pentru ca sigur nici nu stii unde se afla roata de rezerva. :giggle: ca de schimbat, nici vorba!
"Stay hungry, stay foolish"

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1924 : Joi, 04 Octombrie 2012, 20:45 »
Bre, io nu-ntind maini binevoitoare, ca n-am de unde! Am doar doo si-mi trebe pentru mine! Da` de fratili tot nu va luati! Ca v-o luati!  :knuppel2:

(Mica, da` Paleologu tot papa-lapte ramane! Cat despre metrosexuali...nu merci! Daca nu miros a transpiratie, ci doar a sapun, e fain. Si schimb sosetele si alte cele every day. De oglinda...poate doar cand dau paru` de pe ochi jos. Si eventual incerc sa nu stau in trening si camasa cu cravata)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1925 : Joi, 04 Octombrie 2012, 20:52 »
lucru' manual...hm. sa nu va ganditi la prostii, da' eu stiu domni care-l fac, fara 5 ani de politehnica.  ;D (auch! precis o sa va ganditi la prostii, ca va stiu eu. ;D)
si-apoi, matei, matei, matei (cu vocea valeriei seciu), stiu ca ma banuiesti de politehnica din cauza mintii ordonate, ingineresti , din cauza inteligentei feminine ascutite, >:D insa eu am ales in raportul pseudo-dihotomic stiinta-arta, (aurita) zona de mijloc, caci balantza mi-s. tema de casa: "aflati, printr-un sistem de ecuatii cu trei necunoscute, ce facultate a absolvit mica". E doar pentru tine, caci ceilalti stiu.  ;D :P

stii tu astfel de domni? :blush: asa este, ai avut dreptate cu ganditul, doamne ca bine ne mai stii! (adica doamna!)
ecuatii cu trei necunoscute?! stiinta - arta? educatie fizica, desigur! hm totusi mai bine o sun pe mama.  pe mama omida. ;D


"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1926 : Joi, 04 Octombrie 2012, 20:59 »

Chiar azi am fost undeva unde nu ma stiau decat din vedere si cand le-am spus ca fi-miu isi serbeaza azi majoratu', au ramas perplecsi (de altfel, sunt parshiva in privinta asta: imi place sa spun varsta copiilor mei tocmai asteptand efectul pe care stiu ca-l obtin de fiecare data.  ^-^ imi face bine la moral.  ;D). Si am auzit nu o singura data: "cuuuuum? credeam ca ai maxim 33/ maxim 35".
sunt si perioade, cand sunt foarte obosita, cand arat de 37  ;D. da' de 40 nu mi s-a intamplat niciodata, ever, never, da?!

felicitari pentru "venerabila" varsta a fiului tau, deci asta era ziua cea mai importanta din toata viata ta... ;)
felicitari atunci si pentru cum arati, daca tot pui atata accent pe acest lucru, n-am incotro, noblesse oblige si eu sunt nobil, sa stii.  oricum faptul ca arati mai tanara iti da posibilitatea sa ai pretendenti de la 30 pan' la infinit (sau mai aproape).  :)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1927 : Joi, 04 Octombrie 2012, 21:48 »

multu'. Am "baiat" mare.  :)
nu pun deloc accent pe cum arat (nu-s vreo zana  ;D), dar trebuie sa recunosc ca e reconfortant cand imi aminteste cineva ca lumea ma vede mult mai tanara decat sunt si ma percep eu.
nush' ce posibilitati am, dar stiu sigur ca prefer oldersii, fara o explicatie pertinenta. logica da, dar pertinenta nu, ca ce e de bun simt in a prefera oldersii junilor, nu?  ;D

"noblesse oblige" ma poarta cu gandul la poanta unui banc "da' mai da-o-ncolo de constiinta".  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1928 : Joi, 04 Octombrie 2012, 21:53 »
Bre, io nu-ntind maini binevoitoare, ca n-am de unde! Am doar doo si-mi trebe pentru mine! Da` de fratili tot nu va luati! Ca v-o luati!  :knuppel2:

(Mica, da` Paleologu tot papa-lapte ramane! Cat despre metrosexuali...nu merci! Daca nu miros a transpiratie, ci doar a sapun, e fain. Si schimb sosetele si alte cele every day. De oglinda...poate doar cand dau paru` de pe ochi jos. Si eventual incerc sa nu stau in trening si camasa cu cravata)

iar incepi cu Paleologu' papa-lapte? :) de gustibus non disputandum.  :buck2: Si acum nu vorbeam de el ci de tatal sau, conu' Alecu, despre care a postat Silviu; al doilea Paleologu' cunoscut, papa-lapte cum ii spui tu fiind al treilea "vip" de vita nobila.

sunt de acord: un barbat trebuie sa fie curat si ingrijit, dar in maniera "un peu sauvage", nu mult prea uns cu alifii si (ma scuzati) excesiv de epilat. :blush:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1929 : Joi, 04 Octombrie 2012, 21:56 »
stii tu astfel de domni? :blush: asa este, ai avut dreptate cu ganditul, doamne ca bine ne mai stii! (adica doamna!)
ecuatii cu trei necunoscute?! stiinta - arta? educatie fizica, desigur! hm totusi mai bine o sun pe mama.  pe mama omida. ;D
am gresit verbul. am auzit eu despre...era corect. si nu cred ca-s foarte rari, de altfel.  :D
mama omida e...acum stiu. Matei Omida.  :P

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1930 : Joi, 04 Octombrie 2012, 22:00 »

mama omida e...acum stiu. Matei Omida.  :P

o-mi-da, o nu- mi-da! (cred ca tare ti-ar placea) :giggle:
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1931 : Joi, 04 Octombrie 2012, 22:09 »
  pai ai meritat-o bit!  ;D

acum te iei de bit-brotheru' meu? :box:
intre frati se mai fura jucariile, da' nimeni nu se supara. :buck2:

si sper acum ca ai gasit rotile dezumflate la masina, parca te vad cu ochii mintii suferind in fata lor, pentru ca sigur nici nu stii unde se afla roata de rezerva. :giggle: ca de schimbat, nici vorba!

pusche pe limba! am o teama de defectiuni la masina...ca habar n-am ce sa-i fac.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1932 : Joi, 04 Octombrie 2012, 22:11 »
o-mi-da, o nu- mi-da! (cred ca tare ti-ar placea) :giggle:
adica? esti atat de subtil ca nu ma prind. lucrul manual nu ma antreneaza intelectual, deh.
fii mai explicit.  >:D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1933 : Joi, 04 Octombrie 2012, 22:13 »
iar incepi cu Paleologu' papa-lapte? :) de gustibus non disputandum.  :buck2: Si acum nu vorbeam de el ci de tatal sau, conu' Alecu, despre care a postat Silviu; al doilea Paleologu' cunoscut, papa-lapte cum ii spui tu fiind al treilea "vip" de vita nobila.

sunt de acord: un barbat trebuie sa fie curat si ingrijit, dar in maniera "un peu sauvage", nu mult prea uns cu alifii si (ma scuzati) excesiv de epilat. :blush:

una calda: si mie imi plac barbatii paleologu, clasa dom'le!
una rece: unul uns cu toate alifiile si epilat in excess? pai asa este un favorit de-al tau,doamna mica, de care a facut misto mircea badea intr-o seara, de-am ras cu lacrimi.  pentru ca l-a pus aghiuta pe liiceanu sa-si povesteascaintr-una din "scrisorile catre fiul meu" rutina lui de imbaiere si infrumusetare matinale.  ;D
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #1934 : Joi, 04 Octombrie 2012, 22:16 »
moncher (nu mon cher, da?! :buck2:) pentru mine liiceanu nu are sex: e un brain.
Eu ziceam de domnii la care as fi inclinata sa observ carei jumatati a lumii ii apartin: cu pantaloni sau cu fustita. ;D