Autor Subiect: Razboiul sexelor  (Citit de 328410 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iulia17

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #45 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:30 »

ia impartaseste-ne tu draga Opt din experienta ta vasta



Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #46 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:31 »
era...nu cei care isi ascund...

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #47 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:43 »
3 casnicii cu acte ...am spus tot , pe scurt... ;D
apropo...sa discutam si despre comfortul de a fi femeie ?
si daca tot m-am bagat intre lupi, sa va spun eu doamnelor ca nu barbatia si siguranta de sine tine un barbat monogam ci mai degraba frica ca va pierde persoana draga , si ca nu va gasi alta...
si asta e o varianta dintre multe altele...

iulia17

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #48 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:45 »

lasa actele ca nu aia vreau sa aud
cum e cind ai o relatie, cu inel, fara inel, si ispita iti bate la usa
ce faci?

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #49 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:56 »
sunt mai multe variante ...de fapt sunt cazuri unice aproape de fiecare data ... ispita e o chestie relativa la fiecare dintre noi , barbatii ... monogamia este farama de stabilitate pe care o doreste un barbat ... cu cat este mai sigur pe el si pe farmecul lui , cu atat devine un casanova. nu e universal valabil , altii tot cauta ceva imposibil de gasit , altii o fac din prostie sau din lipsa de altceva mai bun de facut ...
personal, cred ca atata timp cat ai tot ce trebuie acasa , nu e ok sa risti sa pierzi tot doar din curiozitatea de a vedea ceva nou ...
inca ceva ar trebui sa stiti ...infidelitatea este caracteristica barbatilor cu un numar de relatii intime redus ...
o sa va surprind , dar infidelitatea TRECE... cu cat ai mai multe femei , iti dai seama ca in mare , din punct de vedere fizic, toate sunt la fel, apoi observi ca de fapt ce face unica o femeie nu este forma sanilor , fundul sau picioarele , ci modul cum gandeste si cum iubeste ... si atunci incepi sa cauti adevarata FEMEIE ...
problema este ca de obicei , modul asta corect de a gandi vine cam peste 40 ani ...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #50 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:58 »
si la 50 dispare iar.  ;D

iulia17

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #51 : Luni, 30 Mai 2011, 00:01 »

pai da, dar de ce o cautati pe aia UNA in toate femeile? io asta nu pricep
ce pe mine ma vezi probind toti pantofii din toate magazinele ??

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #52 : Luni, 30 Mai 2011, 00:01 »
exact.  :D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #53 : Luni, 30 Mai 2011, 00:03 »
sumi ... in descrierea ta ... iar nu inteleg :-\
este regula, statistica, constatare ... tipic sau atipic?
nihil sine deo

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #54 : Luni, 30 Mai 2011, 00:11 »

pai da, dar de ce o cautati pe aia UNA in toate femeile? io asta nu pricep
ce pe mine ma vezi probind toti pantofii din toate magazinele ??
din cate am observat , mergand la cumparat pantofi cu femeile , cam asa se intampla ...acum nu stiu daca si tu iulia faci la fel ...
nu cauta pe acea una , nu ai inteles , nu probeaza nimic, nu cauta nimic... fac colectie...ca de timbre..
nu stiu daca e bine sa zic mai mult, dar pana la o varsta, ne puteti numi pe multi dintre noi colectionari...
nu e caz general , atentie.
sunt unii care, atunci cand gasesc timbrul ala care li se pare cel mai cel mai , nu-i mai intereseaza altceva ...
dar de obicei , daca ai rabdare si un pic de minte , orice barbat bun , care merita , poate fi educat sa nu insele ... ca nu stiti sa o faceti si apoi va plangeti de mama focului ca "toti barbatii sunt porci" , asta e problema voastra.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #55 : Luni, 30 Mai 2011, 08:50 »
dar de obicei , daca ai rabdare si un pic de minte , orice barbat bun , care merita , poate fi educat sa nu insele ... ca nu stiti sa o faceti si apoi va plangeti de mama focului ca "toti barbatii sunt porci" , asta e problema voastra.

oare ce femeie isi doreste un barbat pe care sa-l educe ???dar ce...pe noi femeile ne educa barbatii sa nu inselam ???suntem curve la inceput si apoi ne transformam in femei de casa ???...moralitatea exista sau nu exista...nu se invata la maturitate...nu este responsabilitatea nimanui sa-si transforme partenerul intr-o persoana cinstita... :P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #56 : Luni, 30 Mai 2011, 08:59 »
moralitatea exista sau nu exista...nu se invata la maturitate...nu este responsabilitatea nimanui sa-si transforme partenerul intr-o persoana cinstita...

cam da. si-apoi, daca omul acela e structural flusturatec, se schimba numai pentru o vreme, dupa care isi revine in vechea forma.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #57 : Luni, 30 Mai 2011, 09:08 »
ca sa va fac nervi de dimineata...
Un barbat care inseala nu este imoral, este ingenuu si naiv dragelor...
sic

optimus sum

  • Vizitator

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #59 : Luni, 30 Mai 2011, 09:17 »