Autor Subiect: Razboiul sexelor  (Citit de 327371 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #60 : Luni, 30 Mai 2011, 09:18 »
ca sa va fac nervi de dimineata...
Un barbat care inseala nu este imoral, este ingenuu si naiv dragelor...
sic
asa, deci....dragul de el... ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #61 : Luni, 30 Mai 2011, 09:22 »

silviu

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #62 : Luni, 30 Mai 2011, 10:25 »
daca ispita imi bate la usa, imi scuip in san si zic un "Doamne! iti multumesc!", deschid usa larg si las ispita sa intre, sa ne putem studia in amanunt cuarcii si atomii.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #63 : Luni, 30 Mai 2011, 10:50 »
bibliografie :
http://someridevise.blogspot.com/2009/04/barbatii-nu-inseala.html

nu-mi place articolul, nici cum e scris, nici ce comunica.

doare ? te regasesti ? sau de ce nu-ti place ?  :o

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #64 : Luni, 30 Mai 2011, 11:01 »
nu ma regasesc deloc si nici pe prietenele mele. nu-mi place "tonul" articolului.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #65 : Luni, 30 Mai 2011, 11:06 »
io zic sa nu mai luam personal opiniile celorlalti. nu vad de ce te-a enervat asa opinia mea despre unii barbati? ce, negi ca exista? iar eu nu ma regasesc in anumite tipologii de femei...nush' de ce incerci sa ma bagi in oale in care n-am fiert niciodata. daca vrei sa facem razbel intre sexe, cu orice chip si orice arme  ;D, zi, sa vad daca ma bag.  :P ca, la cat sunt de misandra acuma', vin si cu bazooka.  :D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #66 : Luni, 30 Mai 2011, 11:10 »
ia d`aici , mica , ia d`aici... avem si tunuri , sa stii , doar sa mai scotocesc putin in arsenal :D


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #67 : Luni, 30 Mai 2011, 11:11 »
Jani, io de tine nu-s prea sigura... ::) daca esti iscoada de la inamicu'_ca te vazui intelegatoare si permisiva cu slabiciunile sexului tare.  :D
ia declara tu public, intai, daca esti cu..sau cu... :P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #68 : Luni, 30 Mai 2011, 11:15 »
ah, ca nu poci a nu spune...ma bucur maxim ca inamicu' real sufera cat merita.  ;D

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #69 : Luni, 30 Mai 2011, 11:15 »
nu m-a enervat nimic din postarile tale... pur si simplu, vreti sa scoateti vinovati doar barbatii pentru caracterul lor imoral , uitand ca de fapt principalul vinovat atunci cand femeia inseala este FEMEIA... este ca si cum ai spune ca un copil este rau si face numai prostii pentru ca asa este firea lui, iar parintii lui saracii nu au nicio vina si sunt sfintisori...haidade , ca nu-i chiar asa... barbatii sunt sau devin ceea ce femeile din viata lor i-au facut. si cu femeile este aceeasi situatie.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #70 : Luni, 30 Mai 2011, 11:20 »
nu scotea nimeni vinovat doar barbatul. eu "ifieram" si permisivitatea femeilor, a societati in general, in raport cu apucaturile unor barbati, pe simplul argument ca "sunt barbati".
crede-ma ca exista un gen de barbat (tipologia"casanova") care nu e asa "din cauza" femeilor. nu mai sari tu in apararea tturor barbatilor. uite, eu recunosc ca nu toate femeile sunt bune si cinstite. nu: exista si ticaloase si smechere si usuratice si.... da' sa spui ca unii barbati sunt asa cum sunt din cauza femeilor...ce victime, saracii. ca imi vine sa si plang de emotie... ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #71 : Luni, 30 Mai 2011, 11:22 »
precizare. nu toti barbatii sunt imorali. chiar eu am dat un exemplu studiat cu atentie timp de 17 ani, care demonstreaza opusul gogoritei.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #72 : Luni, 30 Mai 2011, 11:25 »
poti sa plangi tu cat vrei de emotie, adevarul este ca barbatii sunt niste ingerati toti , de la mama natura, sunt buni si blanzi si calini, daruiesc iubire din tot sufletul , nu mint si nu "inseala"... femeile sunt cele care-i transforma in dracusori , mincinosi si rai... scrie asta si in biblie si nu au scris-o degeaba acolo . ca sa se stie , pacatul a fost inventat de eva ...
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
sic sic

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #73 : Luni, 30 Mai 2011, 11:27 »
da, bine. vorba lui Jul, stai jos si mai invata.  :D
 :P

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #74 : Luni, 30 Mai 2011, 11:29 »
da, bine. vorba lui Jul, stai jos si mai invata.  :D
 :P
ai terminat munitia ? unde e bazooka de la janeta ? sau am reusit sa te enervez prin obtuzitate si misoginism ?  ;D