Autor Subiect: Razboiul sexelor  (Citit de 327373 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #30 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:30 »
nu. oportunitatile sunt necontrolabile, disponibilitatea se "regleaza" individual. esti sau nu esti deschis la...daca din start adopti filozofia "normalitatii" satisfacerii instinctelor si nu pe aceea a exercitiului loilitatii fata de un om iubit, probabilitatea sa iesi in pisa e de 100%, pe cand invers, cel ce se construieste focalizat pe o unica iubire (atunci cand are una cu adevarat) va avea o rata de derapaj mult mai mica. eu cred ca ne construim intentiile...vrem sau nu vrem...sigur, nu putem controla chiar tot...nu stim ce ne rezerva viata, dar o anumita conduita ne-o putem alege.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #31 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:31 »
te ador moderat, ca ti-o iei in cap  :D

bine atunci eu te ador pe tine cum ma adora jeanette pe mine. na.

pot sa mi-o iau in cap?  :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #32 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:32 »
in pisa :D erata: in peisaj (am o tastatura veche si rigida, care nu mai e senzitiva la touch-ul meu  :D)

iulia17

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #33 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:33 »
nu, ca tocmai mi-am dat seama ca am deturnat topicul tot spre iubire. ce sa inteleg eu fiinta nestiutoare, ca iubirea = confort?


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #34 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:35 »
desigur. o iubire adevarata si normala = confort (sufletesc, trupesc si spiritual)

iulia17

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #35 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:36 »

dar uneori e confort doi...  :'( :'( :'(


Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #36 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:41 »
si sa vezi cum e la confort 4 : cam ca olita de noapte cu manerul pe fund  :D :D :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #37 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:44 »
 :D :D :D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #38 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:47 »
eee... manerul pe fund ... :D
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #39 : Duminică, 29 Mai 2011, 22:48 »
dar n-a precizat: pe fund in interior sau in exterior, ca e important?  :D

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #40 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:07 »
desi discutiunea de asta seara din acest locushor nu e tocmai despre confort ;) ma bag si eu in vorba ..
eu cred ca suferintele femeilor inselate au si o latura temporala.. mi se pare ca astfel de situatii/dispute/situatii jalnice, etc, sunt legate de centrul de preocupari al perioadei respective a vietii ..pentru ca apar exclusiv in perioada de activitate hormonala sexuala sau in legatura cu aceasta, la ambii.. ia sa ne gandim noi la moshi.. mai vorbim oare de posesiune a vreunei babe asupra moshului sau cand bietul mosh mai zambeste la cate un banc deocheat?? :D  ba mai mult, atunci ii vine sa-i ierte cu duiosie orice alunecari din trecut.. pentru ca atunci suferintele fizice venite cu varsta muta centrul de preocupari pe .. dureri articulare, tensiune si altele asemenea ..cine mai are vreme sau chef sa-l omoare pe mosh ca  ar insela? iti vine sa zambesti ca i se intampla sa se mai gandeasca la asa ceva.. :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #41 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:10 »
da, dar pana in etapa asta temporala, s-ar putea ca baba sa-i faca pa, iar el sa ramana singur si batran, distrat numai de revistele pentru barbati.  :D

iulia17

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #42 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:13 »

Eu nu cred in monogamia barbatului, poate in una seriala, daca sunt relatii multe si scurte.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #43 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:25 »
aici ai nimerit-o...un pic asa ...ai un exemplu in mine ... ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Razboiul sexelor
« Răspuns #44 : Duminică, 29 Mai 2011, 23:28 »

Eu nu cred in monogamia barbatului, poate in una seriala, daca sunt relatii multe si scurte.

ba da. exista. sotul meu, ex-sotul meu era astfel. si-as putea sa afirm asta cu destul de multa siguranta, caci in 17 de ani n-am vazut "semne" (care intotdeauna exista, pentr o intuitie fina) si nici oportunitati n-ar fi avut, ca nu se dezlipea de casa si de noi...chiar exista si, dupa mine, aceia sunt "barbati adevarati", care isi ascund slabiciunea si neseriozitatea in spatele argumentului instinctelor feroce.