Autor Subiect: Bazar  (Citit de 16805 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Bazar
« Răspuns #15 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:38 »
opti m-a luat nitel pe nepregatite cu topicul asta pe care mi-l doream de ceva timp , dar care m-a prins acu` cu lectiile nefacute pentru ca nu stiam ca taman azi , cand am avut ceva mai putin timp de "forumit", hop si topicul meu .

ideea acestui topic mi-a venit in momentul in care a trebuit sa fac curat prin dulapuri si am dat peste prea multe lucrusoare .
asta pentru ca eu sunt o impatimita a hainelor si , de cum vad ceva ce-mi place , musai sa-mi iau . si le tot adun , le tot adun , pe unele purtandu-le de doua-trei ori si uitandu-le apoi pe un raft ...

sunt o multime de bloguri pe net in care se fac schimburi sau se vand astfel de lucrusoare , asa ca nu a fost greu sa-mi cloceasca si mie ideea asta pentru forumul nostru .

zilele astea am sa fac niste poze si am sa postez aici cateva hainute ( si cred ca si pantofi ) si va invit si pe voi sa faceti acelasi lucru . pentru mine va fi o activitate amuzanta si sper ca si pentru voi .

spor la scotocit prin sifoniere , fetelor !

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Bazar
« Răspuns #16 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:42 »
Janeta, putem face schimb si de locuinţe si de vieţi?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Bazar
« Răspuns #17 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:42 »
ai in mine un partener ...:) am hainute de la ionut pe care nu le-a purtat niciodata. si am bocanci care i-am luat din germania si nici nu i-a pus in picioare de exemplu ... maine ne intrecem in poze...:)

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Bazar
« Răspuns #18 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:48 »
a , sa nu uit...

in acest bazar ( ca d`aia e bazar ) puteti sa si cautati ceva , daca aveti nevoie , nu numai haine .

poate aveti nevoie de o piesa auto ( asta ca sa nu se supere barbatii din forum ) , poate o carte , poate un medicament , o piesa de mobilier sau mai stiu eu ce . postati intrebarea cu ceea ce va trebuie si s-ar putea ca cineva din forum sa aiba taman ceea ce voi aveti nevoie sau va doriti .

in concluzie :

postati daca vreti sa vindeti ceva , daca vreti sa donati ori sa faceti un schimb .

postati daca aveti nevoie de un obiect anume.

postati si daca aveti vreo idee despre cam cum ar trebui sa functioneze acest bazar .

avem avantajul ca bazarul nostru este deschis si duminica  :D :D :D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Bazar
« Răspuns #19 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:49 »
foarte bine , opti , baga marfa la bazar  :D

nu uita sa specifici masurile  :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Bazar
« Răspuns #20 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:50 »
Din acest bayar nu se poate fura, este foarte important de stiut...

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Bazar
« Răspuns #21 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:50 »
erata: bazar

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Bazar
« Răspuns #22 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:54 »
chiar asa , luci , asa ca nu avem nevoie de bodyguard ( desi n-as zice nu unui Kevin Costner :D )

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Bazar
« Răspuns #23 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:58 »
un reparator de pick-up-uri are careva? nu vreau sa-l cumpar  :D dar am nevoie de service de genul asta. am cautat intr-o gramada de locuri, si pe forumuri... pur si simplu pare ca nu mai exista electronisti priceputi la aparatura veche...

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Bazar
« Răspuns #24 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:58 »
Pentru lectiile de samba si conga ofer un gratar pentru a fi utilizat la padure, la iarba verde

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Bazar
« Răspuns #25 : Joi, 16 Iunie 2011, 23:59 »
mai, voi chiar ati inceput sa faceti troc?  :D
dau trei zambete pe o speranta  :P

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Bazar
« Răspuns #26 : Vineri, 17 Iunie 2011, 00:00 »
cautam , mica, si reparator ...

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Bazar
« Răspuns #27 : Vineri, 17 Iunie 2011, 00:01 »
posteaza zambetele si descrie cum vrei sa fie speranta , ca sa stim ce oferi si ce-ti doresti :D


silviu

  • Vizitator
Răspuns: Bazar
« Răspuns #28 : Vineri, 17 Iunie 2011, 00:01 »
care vrei un preparator fizic? te invat sa faci exercitii si sa mai dai jos din tesutul adipos :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Bazar
« Răspuns #29 : Vineri, 17 Iunie 2011, 00:02 »
nu, serios.. :D am doua pick-up-uri si zeci de discuri pe care nu le pot asculta... unuia i-a sarit cureaua dar oricat mi-am torturat simtul tehnic, :D n-am reusit sa o pun cum trebuie. cred ca s-a si largitsi sare...