Autor Subiect: Aventuri bahice  (Citit de 15112 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maria171

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #15 : Marți, 23 Martie 2010, 09:05 »
mai draga,
ori eu am scris aiurea, ceea ce e posibil, ori tu ai fost prea treaz, ceea ce e iar posibil,  de nu ai inteles ce vreau sa spun
asta e raspunsul meu la mesajele tale
o zi buna sa ai

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #16 : Marți, 06 Aprilie 2010, 14:11 »
Alcoolul aduce organismului multe calorii, incit este complet interzis in curele de slabire.

carmentoma

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #17 : Miercuri, 11 Mai 2011, 19:33 »
    Dragi barbati rarisimi prezenti pe forum, va readuc in atentie un topic specific voua, dar pe care se pare ca nu l-ati remarcat! Va plangeti ca nu aveti subiecte pentru masculi, de dezbatut la o berica! Ce m-a amuzat topicul deschis la momentul respectiv! Niste baieti adevarati! Poftiti in jurul mesei si povestiti nebuniile voastre, sa nu va mai plangeti de floricelele  si inimioarele de care e plin forumul!... Si ca topicul asta mai sunt si altele! Gasiti-le si combateti la greu pe ele!
           Multa bafta si spor la scris! 

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #18 : Miercuri, 18 Mai 2011, 01:02 »
off , bietii barbati ... i-ati dat afara de tot . tacura ca pestii aia mustiti din acvariu .

dar voi . doamnele mele , nu ati cazut niciodata in mrejele lui Bachus ?

carmentoma

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #19 : Miercuri, 18 Mai 2011, 01:42 »
        Pe mine una m-a ferit Bunul Dumnezeu de orice fel de excese, inclusiv asta! Daca beau mai mult de doua pahare, imi e in primul rand rau fizic: a doua zi si urmatoarele nu mananc si am senzatie vesnica de greata! Nu mai zic de durerile crunte de cap! Dar nu ma deranjeaza sa stau la masa chiar cu persoane intens consumatoare, cu conditia sa fie niste betivi haiosi si simpatici! In ceea ce priveste priveste femeile bete... sa ma iertati, dar nu cred ca poate fi ceva mai dizgratios! Ca si femeile care fumeaza pe strada!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #20 : Miercuri, 18 Mai 2011, 01:57 »
Mie nu imi place alcoolul, mai bine zis taria. As vrea sa pot bea si eu un pahar de tuica, sau de whiskey sau altceva de genul asta la vreo ocazie dar mi-e imposibil. Chestiile astea n-au nici un gust (si pentru mine daca ceva n-are gust, nu merita consumat :)), ci simt doar cum ma arde pe gat. Si nu-mi provoaca nici o placere asta. Tot ce pot sa beau e vin (de obicei rosu) si mai scap cate o bere, un martini (cine stie cunoaste ;D) sau un cuba libre.

Consecintele celor cateva "aventuri" bahice pe care le-am avut de-a lungul vietii (si care au fost doar niste ameteli mai puternice, nu betii) au fost suficiente ca sa stiu ca a bea peste limita de confort n-o sa-mi provoace niciodata placerea pe care o provoaca altora. Starile de greata si durerile de cap crunte avute dupa trecerea efectului bauturii m-au convins ca nu sunt atat de masochist incat sa mai vreau sa mi le provoc singur.


Saturnianul

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #21 : Miercuri, 18 Mai 2011, 02:16 »
In ceea ce priveste priveste femeile bete... sa ma iertati, dar nu cred ca poate fi ceva mai dizgratios! Ca si femeile care fumeaza pe strada!

Mie mi se par la fel de dizgratiosi si barbatii beti. Barbatii oricum n-au gratie prin natura lor. Cum naibii s-o capete atunci cand sunt beti? :D

Ca si barbatii care fumeaza pe strada. La fel de dizgratiosi. Ba chiar mai dizgratiosi decat femeile. Femeile au o gratie (daca o au, ca si aici sunt exceptii) aparte in gesturi: felul cum tin tigara, cum o duc la gura, cum trag din ea, cum expira fumul... Daca ati urmarit cu atentie fiecare gest al unei femei care fumeaza, e ca o ceremonie pentru ea. Barbatii insa nu fumeaza tigara, o sug :)

Oricum, bottom line, chestiile aste de genul "femeia care fumeaza pe strada e asa si pe dincolo" sunt doar niste stereotipuri pe care eu nu le iau in seama. Daca detest atat de mult fumatul, resping activitatea in sine indiferent unde e practicata si de cine.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #22 : Miercuri, 18 Mai 2011, 07:58 »
In vino veritas

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #23 : Miercuri, 18 Mai 2011, 16:08 »
In vino veritas

Imi sugerezi o aventura bahica? ;D :P

iulia17

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #24 : Marți, 24 Mai 2011, 17:34 »

Bun ii vinu ghiurghiuliu

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>






Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #25 : Marți, 07 Iunie 2011, 21:55 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/L_L5qaen3Zg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline MONTANARD

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #26 : Duminică, 03 Iulie 2011, 14:14 »
ALCOOLUL   ESTE UN  DUSMAN  AL   OMULUI  .IN  CANTITATII   MICI    UN   PAHAR        O   BERE   MERGE   IN  REST   FACE   DIN  OM   NEOM  .SI  APOI  SUNT  OAMANII   CARE  NU  POT   BEA     MULT   LI  SE  FACE  RAU   . EU  CRED  CA  ALCOOLUL  TE   FACE    SA  VEZI  TOATE   IN   ROZ   SI  MULTE  RELE  SE  TRAG  DE LA  CONSUM EXAGERAT  DE  ALCOOL  .MULTA  ATENTIE  .  DECI  .

optimus sum

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #27 : Duminică, 03 Iulie 2011, 22:34 »
alcoolul dezinhiba ... atat .. in vino veritas.

julia

  • Vizitator
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #28 : Miercuri, 13 Iulie 2011, 20:54 »

Despre un betiv:
El nu bea decat la suparare.
Dar de ce e asa suparacios?!?

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Aventuri bahice
« Răspuns #29 : Miercuri, 13 Iulie 2011, 23:36 »
cum de ce , jul ? ca sa aiba motiv de baut ;D