Autor Subiect: Cum devii comunicativ  (Citit de 74458 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #60 : Marți, 27 Iulie 2010, 22:04 »
devii comunicativ in multe moduri: te interesezi de soarta celorlati, daruiesti atentie celorlalti, ai o atitudine prietenoasa, calda, esti binevoitor

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #61 : Luni, 15 Noiembrie 2010, 16:54 »
Talentul comunicării nu aparţine oricui... Dar, în timp se poate dobândi... 

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #62 : Sâmbătă, 26 Martie 2011, 13:47 »
uitasem de acest topic ~ interesant din punctul meu de vedere

cred ca acest forum ~pe care giovis l-a numit atat de frumos jurnalul nostru~ ne ajuta sa vorbim unii cu ceilalti, sa ne impartasim idei, sentimente, intamplari.
... si iata comunicarea ! :D

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #63 : Luni, 28 Martie 2011, 13:10 »
trebuie sa invatam a comunica, nevoia-invatatura-efectul.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #64 : Luni, 28 Martie 2011, 17:08 »
asa e marci ~ comunicarea ~ ca multe alte deprinderi ale omului se invata.
iar la baza invatarii ei sta exercitiul.

Filmul Discursul regelui printre multe alte aspecte surprinde si aceasta latura.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #65 : Luni, 28 Martie 2011, 20:33 »
extraordinara lectie de comunicare, determinare si iar comunicare acest film !!! recomand !!!

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #66 : Marți, 29 Martie 2011, 17:35 »
uitasem de acest topic ~ interesant din punctul meu de vedere

cred ca acest forum ~pe care giovis l-a numit atat de frumos jurnalul nostru~ ne ajuta sa vorbim unii cu ceilalti, sa ne impartasim idei, sentimente, intamplari.
... si iata comunicarea ! :D
L-am numit asa deoarece aici pot vorbi din suflet fara sa fiu judecat,din pacate sunt putini care au curajul sa isi povesteasca viata unor ''straini'' nici fratii mei nu imi stiu toate problemele,de cand intru aici nu ma criticat si judecat nimeni pentru ce am scris despre viata mea,in viata reala nu are nimeni curajul sa ma intrebe daca ma poate ajuta cu ceva,daca ma simt bine,in schimb sunt criticat si judecat pe la spate ei cred ca eu nu imi dau seama,nu vreau nimic de la nimeni vreau doar sa nu mai fiu vb pe la spate,daca are cineva ceva de spus sa imi spuna in fata,dar acum am gasit un grup de oameni care la prima vedere ma inteleg,acei oameni sunteti voi in curand imi veti stii toata viata mea ,dar vad ca majoritatea nu aveti curajul sa va inpartasiti problemele pe forum,orice om are probleme orice om are ceva pe suflet orice om sufera,dar daca comunicam unii cu altii e mai usor
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #67 : Marți, 29 Martie 2011, 19:54 »
am o problema!
mi-am pierdut - sau ratacit - certificatul de nastere! :D
este un semn?
este neglijenta?
este ... normal! la mine! :D

am inceput acest an cautand...
din primele clipe ale anului m-am dezbracat si ... si ... cautam combinatii pentru noua tinuta
cred ca asa se explica faptul ca mereu am ceva de cautat ...
nihil sine deo

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #68 : Marți, 29 Martie 2011, 22:20 »
......dar vad ca majoritatea nu aveti curajul sa va impartasiti problemele pe forum,orice om are probleme orice om are ceva pe suflet orice om sufera,dar daca comunicam unii cu altii e mai usor

giovis, unii dintre noi deja ne cunoastem in real ~ avem telefoane , mail-uri, mesaje personale ~ si comunicam.
scriem si pe forum ~ doar cativa in ultima vreme ~ si de exemplu eu am scris despre situatia mea si despre ceea ce cred  si fac mult ~ poate e un pic mai "diluata " informatia considerand ca daca as da multe amanunte as plictisi.

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #69 : Marți, 29 Martie 2011, 23:00 »
si eu as vrea sa va intalnesc real dar pana atunci sunt deschis la comunicare pe mess prin tel id-ul meu de mess e la fel cu id-ul de pe forum,din pacate in zona mea nu sunt cluburi momentan
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #70 : Miercuri, 30 Martie 2011, 08:14 »
in multe parti ale tarii nu sunt deocamdata cluburi ~ iti recomand taberele si actiunile la nivel national ale comunitatii Singles Camp. cand a inceput acest proiect al oamenilor singuri inca nu se "creionasera" cluburile si ne-am cunoscut intalnindu-ne la diferite actiuni la nivel national. ne strangem din diferite colturi ale tarii si ne simtim minunat impreuna.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #71 : Miercuri, 30 Martie 2011, 08:50 »
@giovis, ai catalogul evenimentelor SC in format pdf pe prima pagina a acestui site, nu ezita sa-l rasfoiesti si sa participi la intalniri, evenimente, actiuni, tabere.

musai sa iesi din virtual  ;)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #72 : Sâmbătă, 09 Aprilie 2011, 19:55 »
tot mai multi isi pun problema comunicarii
mi se potrivit sa nu-ti mai pui problema ca poate pari plictisitor ci pur si simplu baga-te in vorba , daca esti intr-un grup, e mai naspa sa fii ala care
tace tot timpul decat ala care poate mai si gafeaza daca deschide vorba.

Oricum daca ai ceva de spus, spune, nu vorbi cu tine insuti ca nu te aude nimeni.


marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #73 : Sâmbătă, 09 Aprilie 2011, 21:35 »
ma bucura enorm progresele tale gabitza  :-*

ladyinred

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #74 : Sâmbătă, 09 Aprilie 2011, 21:40 »
Desi cateodata... mai bine sa fii considerat naiv, decat sa deschizi gura si sa confirmi.