Autor Subiect: Cum devii comunicativ  (Citit de 74214 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #90 : Luni, 16 Mai 2011, 12:01 »
daca ai probleme de natura asta cu unul dintre sefi te pot ajuta cu solutii eficiente in MP , ca nu vreau sa dau pe fata chiar toate modurile cum sa pui un barbat in banca lui, aici pe forum... sunt si eu barbat, ce puii mei ...

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #91 : Luni, 16 Mai 2011, 12:07 »
daca ai probleme de natura asta cu unul dintre sefi te pot ajuta cu solutii eficiente in MP , ca nu vreau sa dau pe fata chiar toate modurile cum sa pui un barbat in banca lui, aici pe forum... sunt si eu barbat, ce puii mei ...

 :D :D :D tocmai ca n-am probleme cu seful meu si niciodata nu voi apela la astfel de gesturi cu el(si ma refer strict la functie).

chiar nu da tot din casa :D si multumesc, stiu sa pun un barbat in banca lui daaarrrr voi apela daca vreodata ceva nu va mai functiona in aceasta tehnica a comunicarii.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #92 : Luni, 16 Mai 2011, 12:30 »
m-am linistit...si ca sa nu las nimic neterminat ofer si o solutie universal valabila , atat la femei cat si la barbati...
cand va plictiseste cineva cu o vorbarie excesiva, incercati sa fiti atent/a un pic la ce spune si daca intradevar va plictiseste subiectul , incercati sa va legati de ceea ce spune , in mod politicos si deviati subiectul intr-o directie in care doriti sau daca vreti sa "taca" duceti-l pe un teren pe care nu-l cunoaste... deschideti un topic de discutie in care interlocutorul este afon si va garantez ca veti avea liniste... ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #93 : Luni, 16 Mai 2011, 13:47 »
iesi din normalitate fata draga...TRAIESTE-TI VIATA

la cati sunt dusi in ziua de azi cu biscuitele !??

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #94 : Luni, 16 Mai 2011, 14:16 »
iesi din normalitate fata draga...TRAIESTE-TI VIATA

la cati sunt dusi in ziua de azi cu biscuitele !??

si ce le place... : (

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #95 : Luni, 16 Mai 2011, 14:56 »
care aruncati prima cu piatra ? ia hai sa va vad ? si stiti voi cu paiul din ochii altuia si barna aia ...

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #96 : Luni, 16 Mai 2011, 14:57 »
pot sa arunc cu flori si fluturi, cu ploaie si soare, cu bine si rau, cu sanatate si noroc...?  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #97 : Luni, 16 Mai 2011, 17:29 »
care aruncati prima cu piatra ? ia hai sa va vad ? si stiti voi cu paiul din ochii altuia si barna aia ...

eu stiu cu emoticoane !!!
 ;D ;D ;D

 :D :D :D

 8) 8) 8)


Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #98 : Luni, 16 Mai 2011, 17:47 »
Dar cum pui o sefa (femeie) la punct? Una din aia care le stie pe toate, si intra cu bocancii in viata ta, care vrea sa-ti dea sfaturi cu forta, si din orice domeniu, pretinzand ca ea "stie" ce trebuie sa faca in orice imprejurare.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #99 : Luni, 16 Mai 2011, 17:50 »
o intrebi cum sta cu dragostea... ;D
cat de iubita se simte si cum face dragoste cu barbatul ei...
daca este ce banuiesc eu , ar trebui sa inceapa sa se planga un pic si apoi se va opri.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #100 : Luni, 16 Mai 2011, 17:51 »
o intrebi cum sta cu dragostea... ;D
cat de iubita se simte si cum face dragoste cu barbatul ei...
daca este ce banuiesc eu , ar trebui sa inceapa sa se planga un pic si apoi se va opri.

sincer, ai facut vreodata asa sauuuu, ai face asa ?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #101 : Luni, 16 Mai 2011, 17:53 »
de ce esti curioasa ?  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #102 : Luni, 16 Mai 2011, 17:53 »
Dar cum pui o sefa (femeie) la punct? Una din aia care le stie pe toate, si intra cu bocancii in viata ta, care vrea sa-ti dea sfaturi cu forta, si din orice domeniu, pretinzand ca ea "stie" ce trebuie sa faca in orice imprejurare.

ii dai dreptate! ;D

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #103 : Luni, 16 Mai 2011, 17:55 »
Dar cum pui o sefa (femeie) la punct? Una din aia care le stie pe toate, si intra cu bocancii in viata ta, care vrea sa-ti dea sfaturi cu forta, si din orice domeniu, pretinzand ca ea "stie" ce trebuie sa faca in orice imprejurare.
daca nu merge cu prima metoda , cea blanda , treci la artileria grea...cerei bani imprumut chiar daca n-ai nevoie... vorbeste-i cat de greu o duci intr-una... te va evita de acum ...

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #104 : Luni, 16 Mai 2011, 17:56 »
de ce esti curioasa ?  ;D

mdeh, ca orice femeie, sunt curioasa, nu ca voi n-ati fi  ::) curiosi  ;D

cand dau sfaturi intotdeauna ma bazez pe experianta mea ;D asa ca, ce o sfatuim pe NeliTTT ?  ::)