Autor Subiect: Cum devii comunicativ  (Citit de 74223 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #105 : Luni, 16 Mai 2011, 17:58 »
Nu pot s-o intreb asa ceva pentru ca e sefa. Si apoi ... sunt aproape sigura ca stiu. Si nu o invidiez. Asa ca va spun cum am procedat deja. Ma prefac ca nu-i simt rautacismele, ii resping politicos sfaturile, incerc sa fiu foarte corecta si constiincioasa cu sarcinile de serviciu, in continuare sunt amabila si comunicativa, ii zambesc fals (de acum inainte). Iar ce simt ( in sufletul meu), vin si ma plang aici pe forum. Am procedat corect?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #106 : Luni, 16 Mai 2011, 18:02 »
Nu pot s-o intreb asa ceva pentru ca e sefa. Si apoi ... sunt aproape sigura ca stiu. Si nu o invidiez. Asa ca va spun cum am procedat deja. Ma prefac ca nu-i simt rautacismele, ii resping politicos sfaturile, incerc sa fiu foarte corecta si constiincioasa cu sarcinile de serviciu, in continuare sunt amabila si comunicativa, ii zambesc fals (de acum inainte). Iar ce simt ( in sufletul meu), vin si ma plang aici pe forum. Am procedat corect?

idiferenta o va distruge  ;)
dar, cu diplomatie maxima, ofera-i ce vrea - minciuna  ;) si va realiza ca asta e, un balon de sapun  :)

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #107 : Luni, 16 Mai 2011, 18:03 »
      Cred ca e cea mai buna atitudine! Oricum nu ai putea sa o schimbi, ca probabil are si ea  o varsta si nu accepta critici, fie ele si constructive! Iar increderea de a impartasi cu noi problemele tale de la serviciu sau de oriunde dovedeste ca forumul si comunitatea noastra isi ating incet incet scopul: acela de a ne fi confidenti unii altora! Ceea ce ma bucura mult!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #108 : Luni, 16 Mai 2011, 18:06 »
Iar ce simt ( in sufletul meu), vin si ma plang aici pe forum. Am procedat corect?


analizeaza ce simti si atunci vei stii singura daca ai procedat corect


"ii zambesc fals" - ti se pare corect ? fata de tine , fata de ea?

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #109 : Luni, 16 Mai 2011, 18:07 »
Va multumesc. Daca v-as povesti ce tipuri de strategii are ati rade cu lacrimi. Sper sa fiu si eu in stare sa rad de ele pana la urma. Deocamdata imi fac rau. Si-atunci... uite... barfesc, ca asta imi face bine. Ma bucur insa ca vedeti lucrurile ca mine si ca imi dati dreptate. Si ca ati considerat subiectul meu demn de interes.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #110 : Luni, 16 Mai 2011, 18:08 »
de cand astept eu o postare de la neli... mi-a crescut barba. doamne ajuta, sper sa nu te opresti aici si sa postezi mai des.

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #111 : Luni, 16 Mai 2011, 18:11 »
"ii zambesc fals" - ti se pare corect ? fata de tine , fata de ea?

Fata de mine, nu. Nu prea imi plac falsurile, ori de ce fel sunt ele. Fata de ea.... chiar nu-mi pasa.

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #112 : Luni, 16 Mai 2011, 18:14 »
Optimus, de ce asteptai o postare de la mine?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #113 : Luni, 16 Mai 2011, 18:17 »
"ii zambesc fals" - ti se pare corect ? fata de tine , fata de ea?

Fata de mine, nu. Nu prea imi plac falsurile, ori de ce fel sunt ele. Fata de ea.... chiar nu-mi pasa.
sincer acum , parerea mea este cu totul alta.
chiar daca este sefa, este totusi un om... incearca sa ajungi la durerile care-o macina si incearca sa-i dai un strop de compasiune ... intreaba direct si fara jena ce doare, dar fa-o delicat... cu bune si cu rele fiecare dintre scorpii sunt in adancul sufletului lor la fel ca noi ... au fiecare regrete, neimpliniri, rani deschise in suflet. daca vei incerca sa vezi dincolo de sefa, poate vei vedea ca si ea poarta o masca. in spatele fiecarui sfat care ti-l da este o greseala personala a ei... nu le poti tu corecta , dar o poti intelege...
si poate veti deveni prietene

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #114 : Luni, 16 Mai 2011, 18:18 »
"ii zambesc fals" - ti se pare corect ? fata de tine , fata de ea?

Fata de mine, nu. Nu prea imi plac falsurile, ori de ce fel sunt ele. Fata de ea.... chiar nu-mi pasa.

daca fata de tine nu ti se pare corect de ce nu incerci sa imbunatatesti lucrurile?
daca nu-ti pasa fata de ea - de ce mai zambesti (chiar si fals)?

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #115 : Luni, 16 Mai 2011, 18:21 »
sincer acum , parerea mea este cu totul alta.
chiar daca este sefa, este totusi un om... incearca sa ajungi la durerile care-o macina si incearca sa-i dai un strop de compasiune ... intreaba direct si fara jena ce doare, dar fa-o delicat... cu bune si cu rele fiecare dintre scorpii sunt in adancul sufletului lor la fel ca noi ... au fiecare regrete, neimpliniri, rani deschise in suflet. daca vei incerca sa vezi dincolo de sefa, poate vei vedea ca si ea poarta o masca. in spatele fiecarui sfat care ti-l da este o greseala personala a ei... nu le poti tu corecta , dar o poti intelege...
si poate veti deveni prietene

este una din postarile tale care chiar imi place  :D

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #116 : Luni, 16 Mai 2011, 18:21 »
sincer acum, parerea mea este cu totul alta.

pfff, @opt, bulversezi fata cu atatea variante - optimus  ::)

asta ramane varianta finala(de sfat) ?


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #117 : Luni, 16 Mai 2011, 18:22 »
prin ceea ce ai spus ai aratat ca esentiala este o cale de comunicare

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #118 : Luni, 16 Mai 2011, 18:25 »
sincer acum, parerea mea este cu totul alta.

pfff, @opt, bulversezi fata cu atatea variante - optimus  ::)

asta ramane varianta finala(de sfat) ?


poate sfaturile mele, nu sunt toate sfaturi... poate mai sunt si provocari ... ;D
cateodata mai dau masca jos si mai ma vedeti asa cum sunt de fapt , dar o punem repede la loc...
normal ca ultimul sfat e cel care il consider corect...tu nu ?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #119 : Luni, 16 Mai 2011, 18:29 »
poate sfaturile mele, nu sunt toate sfaturi... poate mai sunt si provocari ... ;D
cateodata mai dau masca jos si mai ma vedeti asa cum sunt de fapt , dar o punem repede la loc...
normal ca ultimul sfat e cel care il consider corect...tu nu ?

ahhaaaaaaaaaaaaaa, te-am prins "vrajitorule"  :D

sfatul tau e doar al tau  :) si asta tot comunicare se numeste   ::)