Autor Subiect: Cum devii comunicativ  (Citit de 74192 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #120 : Luni, 16 Mai 2011, 18:31 »
Nu stiu sa imbunatatesc lucrurile. De aceea am venit aici, sa ma sfatuiti. Prietena cu ea .... am fost, in masura in care se ingaduie in relatia sef-subordonat. Dar a procedat urat fata de mine in alte imprejurari (nu are rost sa va rapesc timpul cu detalii, si poate nici nu e important pt altii de aici), si atunci in momentele acelea valoarea ei a scazut in ochii mei, sau , cum sa zic? atunci i-am cunoscut adevarata valoare. Sau atunci am vazut ce poate. Probabil vom continua asa pana se va satura sa joace teatru, sa para ceva ce nu este. Eu voiam un singur lucru de la ea. Sa fie corecta. Si mi-ar place foarte mult sa merg cu placere la serviciu, sa lucrez cu drag si cu devotament pentru ea.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #121 : Luni, 16 Mai 2011, 18:32 »
Optimus, de ce asteptai o postare de la mine?



      Cred ca toti suntem incantati cand cei inscrisi aici de mai mult timp isi fac in sfarsit curaj sa posteze si sa isi deschida sufletul! Iar tu de inregistrarea pe forum ai asteptat ceva ( din 14.10.2010...) Si pentru sefa ta cea ultraagasanta cred ca e mai bine sa zici ca ea si sa faci ca tine!
      Eu la serviciu sunt "sefa" pentru o echipa micuta de zece fete, dar am deasupra un lung sir de sefi de ambele sexe! Atitudinea mea este una joviala fata de "fetele mele", cum imi place sa le alint, dar cu sefii am o ierarhie stricta: nu comentez deciziile si execut in viteza maxima orice sarcina, indiferent care ar fi! Nu prea mai e "la moda" o asemenea atitudine, dar am beneficii ca niciodata nu sunt refuzata de catre acestia cand am o problema personala de rezolvat! Si cunoscandu-mi-se atitudinea asta, toti sefii apeleaza la mine si ma respecta, asa cum si eu o fac, indiferent de varsta pe care o au (unii ar fi putut sa imi fie copii)! Dar se pare ca eu am avut mai mult noroc la "sefi/sefe"!

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #122 : Luni, 16 Mai 2011, 18:32 »
Utilizator    Ora    Acţiune
silviu    18:28:05    Se uită la pagina principală a forumului Forum Singles Camp® - Platforma Naţională
almi_gabi    18:27:55    Scrie în Cum devii comunicativ.
marcutza    18:27:37    Scrie în Cum devii comunicativ.
micaela    18:27:34    Scrie în Tehnici de cucerire.
Vizitator    18:22:54    Cere să i se reamintească parola.
NeliTTT    18:22:45    Scrie în Cum devii comunicativ.
Vizitator    18:21:26    Se uită la Cine este online.
Vizitator    18:18:11    Se uită la pagina principală a forumului Forum Singles Camp® - Platforma Naţională.
carmentoma    18:18:11    Scrie în Cum devii comunicativ.
Vizitator    18:14:59    Citeşte subiectul Tehnici de cucerire.
Vizitator    18:13:50    Citeşte subiectul Ambitia simetriei.

va iubesc... :-*

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #123 : Luni, 16 Mai 2011, 18:33 »
cateodata mai dau masca jos si mai ma vedeti asa cum sunt de fapt , dar o punem repede la loc...

la ce trebuie masti?
naturaletea nu inseamna nimic?

 sunt de fapt intrebari retorice - pentru noi ca umanitate

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #124 : Luni, 16 Mai 2011, 18:34 »
Utilizator    Ora    Acţiune
silviu    18:28:05    Se uită la pagina principală a forumului Forum Singles Camp® - Platforma Naţională
almi_gabi    18:27:55    Scrie în Cum devii comunicativ.
marcutza    18:27:37    Scrie în Cum devii comunicativ.
micaela    18:27:34    Scrie în Tehnici de cucerire.
Vizitator    18:22:54    Cere să i se reamintească parola.
NeliTTT    18:22:45    Scrie în Cum devii comunicativ.
Vizitator    18:21:26    Se uită la Cine este online.
Vizitator    18:18:11    Se uită la pagina principală a forumului Forum Singles Camp® - Platforma Naţională.
carmentoma    18:18:11    Scrie în Cum devii comunicativ.
Vizitator    18:14:59    Citeşte subiectul Tehnici de cucerire.
Vizitator    18:13:50    Citeşte subiectul Ambitia simetriei.

va iubesc... :-*

si noi, dar la ce foloseste asta?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #125 : Luni, 16 Mai 2011, 18:35 »
chiar asa, la ce ?  :)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #126 : Luni, 16 Mai 2011, 18:36 »
Nu stiu sa imbunatatesc lucrurile. De aceea am venit aici, sa ma sfatuiti. Prietena cu ea .... am fost, in masura in care se ingaduie in relatia sef-subordonat. Dar a procedat urat fata de mine in alte imprejurari (nu are rost sa va rapesc timpul cu detalii, si poate nici nu e important pt altii de aici), si atunci in momentele acelea valoarea ei a scazut in ochii mei, sau , cum sa zic? atunci i-am cunoscut adevarata valoare. Sau atunci am vazut ce poate. Probabil vom continua asa pana se va satura sa joace teatru, sa para ceva ce nu este. Eu voiam un singur lucru de la ea. Sa fie corecta. Si mi-ar place foarte mult sa merg cu placere la serviciu, sa lucrez cu drag si cu devotament pentru ea.
iarta...sau macar incearca sa ierti...uita ... daca traiesti cu o ura in suflet, disimulata sau nu , nu devii un om mai bun...
iarta si fa loc bunatatii sa iasa deasupra... e un om mai rau sau mai bun , este poate josnica , nu conteaza asta...uita si mergi mai departe zambind. cand ti-a facut un rau poate i-a fost frica de tine. sau poate chiar are o doza de rautate, dar cati dintre noi suntem absolut buni ?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #127 : Luni, 16 Mai 2011, 18:38 »
poate i-a fost frica de tine. sau poate chiar are o doza de rautate, dar cati dintre noi suntem absolut buni ?

bine punctat @opt  ;)

chiar asa, cati dintre noi suntem absolut buni ?  :)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #128 : Luni, 16 Mai 2011, 18:40 »
chiar asa, la ce ?  :)
5 useri scriau simultan pe acelasi topic... asta inseamna o activitate cu adevarat importanta sau un subiect de discutii interesant ... de obicei nu avem mai mult de un user care scrie undeva si asta doar din timp in timp .

Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #129 : Luni, 16 Mai 2011, 18:41 »
Carmen, nu sunt la prima postare. Cand am ceva de zis, zic. Azi, doar ca am venit mai suparata ca de obicei de la serviciu, iar discutiile din topic despre sefi m-au provocat. Sau m-au stimulat sa scriu. Poate o sa mai treaca ani, pana voi mai scrie, sau poate scriu peste 5 minute din nou.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #130 : Luni, 16 Mai 2011, 18:41 »
poate i-a fost frica de tine. sau poate chiar are o doza de rautate, dar cati dintre noi suntem absolut buni ?

bine punctat @opt  ;)

chiar asa, cati dintre noi suntem absolut buni ?  :)

absolut bun e doar Dumnezeu.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #131 : Luni, 16 Mai 2011, 18:42 »
@opt, hai ca-i dat-o in statistici : ((

si eu care credeam ca pui suflet si te implici in a deveni comunicativ : ((

de ce-mi spulberi viseleeee ? : ((

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #132 : Luni, 16 Mai 2011, 18:43 »
5 useri scriau simultan pe acelasi topic... asta inseamna o activitate cu adevarat importanta sau un subiect de discutii interesant ... de obicei nu avem mai mult de un user care scrie undeva si asta doar din timp in timp .

au mai fost cazuri - de cate ori nu scriu pe cate un subiect si imi apare mesajul acela rosu  care ma atentioneaza ca a mai fost scris un raspuns in timp ce tastam

"Atenţie: în timp ce tastai 2 răspunsuri au fost scrise. Poate doreşti să le citesti şi să revizuiesti mesajul tău."


Offline NeliTTT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 158
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #133 : Luni, 16 Mai 2011, 18:43 »
5 useri scriau simultan pe acelasi topic... asta inseamna o activitate cu adevarat importanta sau un subiect de discutii interesant ... de obicei nu avem mai mult de un user care scrie undeva si asta doar din timp in timp .

Sa ma mandresc ca am declansat un astfel de interes?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii comunicativ
« Răspuns #134 : Luni, 16 Mai 2011, 18:45 »
Sa ma mandresc ca am declansat un astfel de interes?

 :) sa te mandresti pt curajul cu care ti-ai spus of-ul  :) brava  ;)