Autor Subiect: Cum devii comunicativ  (Citit de 74595 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #195 : Duminică, 27 Noiembrie 2011, 20:56 »
Gabitza, ma bucur ca ai devenit comunicativa!  ;D  Bine ai venit pe tarlaua noastra  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #196 : Duminică, 27 Noiembrie 2011, 21:11 »
sa iau si o portavoce   !!! ??   ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #197 : Joi, 08 Decembrie 2011, 18:49 »
Am cursul complet de Comunicare - Jerry Lewis Clark, despre cum sa... sau cum sa nu... in relatiile cu ceilalti.  Sunt fisiere audio, doar ca sunt in engleza... Daca e cineva interesat, mesaj pe MP va rog, si pot sa trimit o copie, for free.  :-*

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #198 : Sâmbătă, 07 Ianuarie 2012, 03:14 »
Cum sa devii comunicativ... Aoleu, deja am ajuns Senior Member ?!  :o  ;D

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #199 : Sâmbătă, 07 Ianuarie 2012, 12:57 »
acum cand am deschis forumul am vazut ca ai scris ( comunicat  ;D pe o gramada de topicuri ) te-ai straduit pentru Senior Member   ;D - dai bataie, urmeaza Hero Member   ;D
eu prefer sa cunosc si sa comunic cu oamenii in real decat virtual, e unul din motivele din care am tot amanat sa imi fac un cont facebook - ii intrebam pe cunoscuti - pentru ce este facebook - pai iti faci prieteni !!- cum ? - pai uite eu sunt prieten cu .... si imi insira o serie de personalitati ( cei pe care stia ca ii plac si eu  ;) )  si cand am intrebat daca ii cunoaste personal mi-a zis ca nu - doar da pe nu'stiu ce butoane pe acolo
eu prefer sa cunosc oamenii personal - e adevarat - nu-i cunosc pe toti din SC dar stiu macar ca ii pot intalni la un moment dat intro tabara - ca atunci pot schimba impresii si comunica cu ei "face to face"  :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #200 : Sâmbătă, 07 Ianuarie 2012, 17:04 »
Perfect de acord! Eu mi-am sters contul de Facebook pentru simplul motiv ca pentru toti cei peste 50 de prieteni de-acolo aveam numerele de telefon si nu mai aveam nevoie de net.  ;D
Uite, un exemplu: pe vremea cand aveam blog pe net, mi-am invitat "prietenii" acasa, de ziua mea, in2012. De-atunci au ramas doar 2 din peste 100... Cu restul n-am mai tinut legatura. No comment.
In ce priveste Senior, Hero etc.... era o gluma. Chiar nu urmaresc asta... tin sa mentionez ca m-am inscris deja la inca 5 tabere SC dupa Revelion.  ::)  :P  :-*

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #201 : Sâmbătă, 07 Ianuarie 2012, 17:06 »
Errata: * in 2010 (aventura cu ziua mea).

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #202 : Duminică, 19 Februarie 2012, 22:29 »
Nu pot aprecia facebook-ul din cauza ca in experienta mea de viata intra si celelalte forme de interactionare pe care fanii lui nu le-au trait,fiind foarte tineri.De exemplu,inca mai am timp si dispozitie pentru o plimbare si o conversatie despre cate in luna si stele cu cate o prietena , poate de pe vremuri - 2 ore TV,radio de pe alte meleaguri,carti - fara senzatia ca pierd daca nu-mi postez poza de la acea plimbare... Dar mi se pare normal sa ma simt depasita ,e in firea lucrurilor. Cat despre a fi comunicativ , recunosc ca si aici ma simt altfel...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #203 : Duminică, 25 Martie 2012, 18:01 »
pe mine facebook-ul nu m-a cucerit, dar este o modalitate de a transmite anumite informatii;
in ultima vreme m-am lovit chiar de situatia de a putea participa la unele evenimente daca ma inscriu prin contul de facebook ceea ce mi se pare cam exclusivist  :coolsmiley:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #204 : Duminică, 25 Martie 2012, 19:00 »
Din punctul lor de vedere (al zuckerbergilor) io nici nu m-am nascut. Si nu ma apasa deloc. Mai bine , asa mai in umbra...Daca v-arat ce poti face cu tineye si cu o cautare mai bibilita in goagal...nu stiu ce chef de moacacarte ( :D) ati mai avea dupa aia.

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #205 : Luni, 26 Martie 2012, 18:37 »
Cum devii comunicativ, chiar atunci cand nu esti de obicei? Cand esti fericit sau disperat sau pasionat sau scarbit... In orice caz, intr-o stare de gratie.  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #206 : Luni, 26 Martie 2012, 21:04 »
stai ca nu pricep !
disperarea sau scarba sunt stari de gratie ? si de ce ai deveni comunicativ cand esti scarbit de ceva??

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #207 : Luni, 26 Martie 2012, 21:14 »
Da`de unde. Cazul moa: am devenit comunicativ in momentul in care am vazut ca nu-s singurul in situatia in care sunt, cand am vazut ca mai exista oameni care vad, simt si gandesc aceleasi lucruri ca si mine, care se lovesc de aceleasi probleme. Cumva, mi-am revendicat apartenenta la un grup. Si-atunci, m-am deschis (fata de grup). Ceva de genul.

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #208 : Marți, 27 Martie 2012, 00:10 »
stai ca nu pricep !
disperarea sau scarba sunt stari de gratie ? si de ce ai deveni comunicativ cand esti scarbit de ceva??

Ma refeream la starile extreme in ambele sensuri, si pozitiv, si negativ, ca eu atunci vorbesc cel mai mult... In rest, la foc mediu, lumea e destul de anosta.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum devii comunicativ
« Răspuns #209 : Duminică, 22 Aprilie 2012, 15:16 »
constat ca barfa a devenit din ce in ce mai obisnuita in viata noastra de zi cu zi ba chiar am descoperit ca unii psihologi o dau ca fiind un mod de comunicare  :crazy2: , mai devreme sau mai tarziu barfim si devenim surse de barfa pentru cei care ne cunosc.
la inceput ma deranja destul de tare, mai apoi mi-am impus sa o consider doar ca o sursa de informatie, ceilalti transmit intre ei ceea ce afla despre vecini, colegi ca un fel de radio, pentru ei e distractiv si astfel mai afla noutati din "cartier";  totusi am o oarecare retinere fata de oamenii care barfesc   ???
pe voi va deranjeaza barfa?  :coolsmiley: reusiti sa o vedeti ca o modalitate de comunicare ca un mod de a lega relatii sociale sau e doar o forma de manifestare rautacioasa!!??