Autor Subiect: Cum sa-ti faci un prieten  (Citit de 119833 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #435 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 19:36 »
multumesc varsator, la fel si tie daca ai copii  :)
chiar imi doresc sa-l vad mai independent ca mereu imi cere ajutorul, poate o fi inca micut...
va veni si ziua cand vor fi altele mai importante ca mami, dar asta e cursul vietii, vreau sa fie pe picioarele lui, sa aiba incredere in el, in deciziile luate...imi va fi destul sa stiu si sa simt ca ma iubeste  :)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #436 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 19:56 »
rectific * "sa-l vad independent"  :-[
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline rocky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 362
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #437 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:03 »
la 6 ani nu poti sa ai astfel de pretentii de la el  :)

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #438 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:05 »
 :-[ Eu daca n-am copil, ce ma fac ?

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #439 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:08 »
Victorman, bucura-te de viata....ce poti face altceva? cu copil sau fara viata e frumoasa  :)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #440 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:10 »
Nu spun ca e frumoasa sau urata dar fara copil sunt off-topic,  :'(

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #441 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:14 »
 Guesswho; glumesc, stiu ca cu un copil e mult mai greu sa-ti refaci viata si implicit daca vrei lucrul asta trebuie sa accepti compromisuri. Crede-ma glumeam  ;), cu toate ca sincer regret ca nu am pana acum si de acum incolo nu stiu daca-mi mai doresc sau....enigma si ptr mine

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #442 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:15 »
la 6 ani nu poti sa ai astfel de pretentii de la el  :)
rocky, independent atat cat poate fi la 6 ani....sa-l vad ca incearca intai sa faca ceva si abia apoi sa imi solicite ajutorul
el s-a obisnuit sa sa ma cheme inainte sa incerce....stie ca-s mereu langa el si am senzatia ca e dependent de prezenta mea...
sa alerge prin parc rebel, nu sa se opreasca si sa ma caute cu privirea cum face acum...din astea
sau poate vreau eu prea multe de la el... :-\
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #443 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:24 »
Guesswho; glumesc, stiu ca cu un copil e mult mai greu sa-ti refaci viata si implicit daca vrei lucrul asta trebuie sa accepti compromisuri. Crede-ma glumeam  ;), cu toate ca sincer regret ca nu am pana acum si de acum incolo nu stiu daca-mi mai doresc sau....enigma si ptr mine
Victor, nu m-am gandit niciodata ca e mai greu cu copil sau fara. la cum se desfasoara relatiile in ziua de azi crede-ma ca nu exista garantii. parerea mea e ca partenerii sunt cei care determina daca relatia merge sau nu prin comportamentul lor, prin sentimentele pe care si el poarta sau nu....
Daca un partener ma iubeste inseamna ca ma accepta asa cum sunt, cu tot cu trecutul meu. Nu pot pune in balanta relatia cu un barbat si copilul. Viata n-o pot concepe fara fiul meu, iar daca un barbat nu ne poate accepta, pe mine si pe copil, inseamna ca nu e partenerul potrivit pentru mine. E simplu :)
Daca e sa ma gandesc, dupa divort, cand s-a pus problema unei relatii, nu copilul a fost problema, ci...eu. Imi doresc un om asemeni mie alaturi si am intalnit un singur om care corespundea intru totul....cred ca-s putin pretentioasa... ;)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #444 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 20:29 »
Vezi, eu n-am vrut aceste explicatii cu toate ca e normal tot ce ai spus, trebuia sa fie o gluma cum ca eu n-am copil si nu ma pot baga in discutie. Scuze daca am avut o exprimare proasta. Am fost crescut de un tata vitreg pe care l-am iubit si il iubesc mai mult decat pe cel bun, asta off topic  ;)

Offline Victorman

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 318
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #445 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 21:05 »
Guesswho ; chiar sper ca nu te-ai suparat, daca ma cunosteai si te suparai nu era bai dar asa ? rade lumea de noi  ;D

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #446 : Miercuri, 22 Februarie 2012, 22:09 »
de ce m-as fi suparat? e doar un forum, discutam, n-ai spus nimic deranjant, de ce iti faci probleme? :)
online pe forum nu inseamna si prezenta in fata laptopului, se intampla sa dau pagina in bara si sa n-o mai accesez cu orele...  :)
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #447 : Sâmbătă, 25 Februarie 2012, 02:59 »
adica barbatii se trag din maimute

Barbatii nu se trag, se imping (de la spate). Ce naiba, stie toata lumea  >:D

Caroline

  • Vizitator
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #448 : Joi, 22 Martie 2012, 16:32 »
E interesant de vazut pe ce topice nu se mai vorbeste de mult: Cum sa-ti faci un prieten?, Cum sa devii sociabil? etc. Oare care sa fie concluzia? N-avem nevoie de ele fiindca suntem atat de sociali sau atat de sociopati?  >:D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #449 : Joi, 22 Martie 2012, 17:57 »
Ia uite cum iti faci un prieten: SC. E imposibil ca in multitudinea de oameni de aici sa nu gasesti pe cineva cu care sa "canti la unison". Cel putin unul. Simplu, nu?