Autor Subiect: Cum sa-ti faci un prieten  (Citit de 119349 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #465 : Luni, 26 Martie 2012, 21:46 »
eh, miha, astia sunt prietenii adevarati, oamenii care te cunosc bine, pe care ii cunosti bine si in care te poti increde ca daca au fost langa tine ani buni vor fi in continuare;
eu ii consider mai valorosi decat greutatea lor in aur  :)

oopaha :  a new reply

pai bine bite si tu l-ai lasat ?  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #466 : Luni, 26 Martie 2012, 21:51 »
Mai...i-am zis  :tickedoff:"ba baiatule, baga-ti mintile-n cap!". El, nimic! "betmen, betmen".  Si da-i si 3 perechi de palme :fight: . De-gea-ba!!! Ce sa fac? Cand si cand mai beau cate-un pahar in amintirea lui... :'(

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #467 : Luni, 01 Octombrie 2012, 21:31 »
exista reteta a cum sa-ti faci un prieten? ca daca da, il rog pe silviu sa-mi caute prin sutele de sfaturi clare cum sa am o viata perfecta, si-o digestie satisfacatoare si cum sa fac sex reusit sub dus. dupa capu' meu prietenia vine in timp, si dupa incercari. care nu's musai, da' daca sunt si trec clasa cu premiu coronita...ce sa-mi stiu dori mai mult???!! n-am idee cum sa-mi fac un prieten. imi fac sau nu. rezonam sau nu. ne placem sau nu. avem in comun sau nu. ne stimam sau nu. simplu, nu?

Offline iulia Coros

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #468 : Vineri, 19 Octombrie 2012, 11:17 »
Salutare! oameni "mari", frumosi si singuri. "Cum sa-ti faci un prieten"? Eu cred ca prietenia nu se face, ea se naste/ rasare/ apare cu timpul. Un prieten il descoperi si constati, cu timpul, ca nu faci eforturi suplimentare pentru al pastra. Am avut norocul  sa intalnesc oameni speciali, care mi-au mobilat sufletul. Am avut norocul sa pastrez o legatura naturala si fireasca cu cativa colegi de liceu si scoala generala. Ei sunt prietenii mei!   

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Cum sa-ti faci un prieten
« Răspuns #469 : Duminică, 04 Noiembrie 2012, 09:56 »
Cele 6 tipuri de prieteni ideali - care te ajuta sa te dezvolti

1. Care sunt mai cool decat tine.
2. Care sunt gata de orice si oricand.
3. Cei ca si care aspiri tu sa fii
4. Care nu stiu nimic despre ceilalti prieteni ai tai
5. Care sunt corecti si directi cu tine
6. Care te cunosc dinainte sa te cunosti tu pe tine.