Autor Subiect: Cum devii o persoana sociabila  (Citit de 51804 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #30 : Joi, 15 Aprilie 2010, 20:54 »
@ saturn.. nunu.. si mie imi spune acelasi lucru.. cred ca trebuia sa ne inregistram cumva inainte de a-l completa

Daaa? sa m-astepte ei sa ma inregistrez  :D :D Am si asa o gramada de conturi nu mai fac inca unul pentru testul lor stupid. Oricum il faceam de distractie :)

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #31 : Joi, 15 Aprilie 2010, 20:59 »
nici nu aveti nevoie de testul ala.... verificati-va postarile... si raspunsurile primite si veti trage singuri concluzia... asa cred eu...din pct meu de vedere, sunteti de nota 10 la sociabilitate.....
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #32 : Joi, 15 Aprilie 2010, 21:06 »
eu cred ca nu poti sa devii o persoana comunicativa, sociabila, prietenoasa daca nu esti cu adevarat
te poti " preface" (e mult spus), dar iti dai in petec dupa un timp
asa cum zicea si sadoveanu in baltagul
nimeni nu poate sa sara peste umbra lui

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #33 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 11:52 »
Am făcul testul. Nu mi se par întrebări...
oricum am 34 de puncte
este bine pentru comunitate?
nihil sine deo

nicko

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #34 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 15:52 »
34 de puncte si eu :D

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #35 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 18:35 »
Am făcul testul. Nu mi se par întrebări...
oricum am 34 de puncte
este bine pentru comunitate?

Steliana, cel mai bine pentru comunitate e sa fii tu insati, no matter what the test says. Zic io. Acu' nu stiu ce zice comunitatea... :)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #36 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 19:44 »
comunitatea de cutremurata de tot ;)

stel, daca imi zici si mie cum naiba ai facut de ai reusit sa eviti mesajul cu "nu ati completat tot testul"
ai cina de maine din partea mea :-*

cameliagabriela

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #37 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 22:02 »
buna seara,
si am incercat sa fac testul acela. din curiozitate. si am "obtinut" si eu mesajul "nu ati completat tot testul".
m-am lasat pagubasa. am crezut ca am gresit undeva

robbye79

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #38 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 23:34 »
cand va apare mesajul acela dati un refresh pe pagina, bifati din nou raspunsul si continuati....la mine a mers... :)

cameliagabriela

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #39 : Vineri, 16 Aprilie 2010, 23:35 »
multumesc @robbye79
voi incerca. sper sa mearga

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #40 : Miercuri, 19 Mai 2010, 21:49 »
o persoana sociabila e cineva care "se energizeaza" comunicand cu altii, schimband idei, exprimandu-si entuziasmul cu voce tare, careia ii vin idei pe masura ce vorbesc si mai ales, care detesta solitudinea sau izolarea.. de cele mai multe ori, asemenea persoane sunt categorisite ca "extrovertiti", in contrast cu cei care au nevoie de timp pentru ei si gandurile lor, care se gandesc intotdeauna un pic si fac o mica pauza inainte de a spune ceva, care nu sunt deranjati sa ramana fara companie intr-o camera pentru cateva ore sau chiar mai mult si care "se energizeaza" ramanand singuri cu ei insisi.. si care sunt de obicei categorisiti ca "introvertiti" :-*

e un test de personalitate foarte interesant, parcurs anual de peste 2 milioane de subiecti, bazat pe opera lui Karl Jung si care se numeste "Myers Briggs Type Indicator"

cine vrea mai mult zice aici.. :-*

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #41 : Vineri, 11 Iunie 2010, 11:42 »
a fi sociabil tine de personalitatea fiecaruia.. greul e sa reusesti sa pastrezi langa tine pe cei cu care sa zicem, ai socializat usor..

eu zic ca poti face asta daca reusesti sa:

1. analizezi corect situatiile cu care te confrunti
2. vezi sistematic si folosesti partea pozitiva a lucrurilor
3. iti tii promisiunile

 ..mai trebuie si altele?

flori pentru toata lumea! e vara si e vacanta!!


luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #42 : Marți, 27 Iulie 2010, 22:23 »
Sa nu radeti de mine, dar devii o persoana sociabila avand un caine, da, da! De cate ori merg cu catelusele in Parcul Izvor cunosc o multime de oameni si port conversatii diverse pe "n" teme! O doamna cu un copil cu role mi-a povestit viata ei! Un domn in varsta mi-a dat cartea de vizita (este doctor veterinar)! Un domn tinerel i-a facut cadou lui Ely o minge. Ul alt domn mi-a facut curte...

Seriousul

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #43 : Vineri, 04 Martie 2011, 12:08 »
Ai perfecta dreptate in ceea ce spui in acest mesaj sunt deacord cu tine intr-u totul.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Cum devii o persoana sociabila
« Răspuns #44 : Vineri, 04 Martie 2011, 13:26 »
Sa nu radeti de mine, dar devii o persoana sociabila avand un caine, da, da! De cate ori merg cu catelusele in Parcul Izvor cunosc o multime de oameni si port conversatii diverse pe "n" teme! O doamna cu un copil cu role mi-a povestit viata ei! Un domn in varsta mi-a dat cartea de vizita (este doctor veterinar)! Un domn tinerel i-a facut cadou lui Ely o minge. Ul alt domn mi-a facut curte...
da, chiar am devenit o persoana sociabila de cand am caine si am intrat deseori in discutii, mai ales cu doamnele. o doamna tanara chiar s-a oferit sa plimbam cainele impreuna... ea mangaia cainele, eu o mangaiam pe ea. o alta doamna mi-a facut curte si, incredibil dar adevarat, o alta doamna mi-a facut casa. a zis ca e pacat de caine sa aiba o asa curte mare fara o casa.