Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 522606 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2280 : Duminică, 18 Februarie 2018, 20:53 »
scuze wonderland , am citit iar cu ochiul meu ala blurat , sti cat m-am gandit cum ii spune randunicii , efectiv am avut un lapsus si cum poezia era in alta parte , am scris vrabuita poate si fiindca am cateva  pe langa casa care tot ciripeau azi , la noi nu a nins , nu a fost chiar rece , a iesit  un pic si soarele  :) o zi de martie mai degraba
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2281 : Duminică, 18 Februarie 2018, 21:31 »
Tocmai asta am vrut sa subliniez: ca de la primavara , am ajuns la "ciripoi".... adica "pe aratura" 

Ei cum asa? Chiar si Cosbuc a scris despre ciripoi in "Vestitorii primaverii".

                        Cu voi vin florile-n câmpie

                        Si noptile cu poezie

                        Si vânturi line, calde ploi

                        Si veselie.

                        Voi toate le luati cu voi

                        Si iar le-aduceti înapoi

                        Dragi ciripoi !


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2282 : Duminică, 18 Februarie 2018, 22:39 »
Iustin, nu contesta nimeni importanta ciripoilor. N-ai vazut ce in serios i-am luat?

PS - De ce pui intrebari incomplete la Prezentare... Corect ar fi sa intrebi: Iti plac poeziile cu ciripoi?
 :2funny:  :tomato:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2283 : Luni, 19 Februarie 2018, 08:53 »
Ai spulberat surpriza !

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2284 : Luni, 19 Februarie 2018, 09:20 »
Picaturi reci mi-au sagetat obrazul,la prima ora.
Am intrat pe forum si ,ce sa vezi,m-am imbujorat!
Din joaca noastra de ieri a iesit ceva iar mesajul e minunat.
Cautam metode sa aratam ce suntem,nu site de matrimoniale,nu intalniri intamplatoare in excursii,
nu petreceri de cine stie ce gen...

Incerc sa cred ca suntem altfel,ca ne-am gasit pentru"ceva',ca ne filtram mereu,ca ne imprietenim,
ca iesim din anonimat, ca dam culoare vietii.
Suntem normali si parca totusi nu prea,cu cel mai frumos sens !
Va imbratisez !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2285 : Luni, 19 Februarie 2018, 09:30 »
Noiembrie, ma bucur ca ziua, cu emotie te-a intampinat!
Eu cred ca aici mesajul tau se risipeste
Asa ca-l duc, citat, acolo unde mai mult ii prieste
Si mult mai mult si altora le foloseste. :)


Ups - am ramas vorbind in rime?  ;D :D
PS - si e foarte on-topic acolo 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2286 : Luni, 19 Februarie 2018, 22:07 »
O sa scriu aici pentru a nu face off topic in alta parte , da sunt foarte legat de fiumiu , avem o legatura foarte  stransa , el si-ar dori sa mearga cu mine oriunde , nu prea e nevoie de convingere , fiecare ne-am regasit cumva dupa un timp(poveste lunga) , si tinem foarte mult la relatia noastra de acum , sunt sigur ca fizic ar fi apt , insa inteleg dilema psihica in care ar fi grupul si el , de aceea sunt de acord cu regula scrisa sau nu , imi cer scuze pentru discutiile provocate din neatentia mea .
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2287 : Luni, 19 Februarie 2018, 22:18 »
P.S desi nu sunt sigur , cred ca inca am nevoie de  :fight: corectura , cand e cazul Wonderland , si iti multumesc pentru asta  :flori:
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1504
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2288 : Luni, 19 Februarie 2018, 23:05 »
Ovi, regulile nu sunt chiar atat de stricte, au fost si actiuni in care au fost participanti insotiti de copiii majori.
La modul general insa, tot ce a spus Wonderland este pertinent.
Daca nu primesti un raspuns aici si daca mai ai si alte nelamuriri, poti urma sfatul lui Gigi din mailul pe care l-a trimis astazi:

O sa-mi dedic doua saptamani exclusiv voua, celor care sunteti inscrisi in grup, dar nu ati devenit inca activi, prin participarea la excursii. Scrieti-mi pe office@singlescamp.ro sau sunati-ma la 0745 106501, de luni pana vineri, intre 10.00 – 17.00 si am sa va stau la dispozitie, raspunzandu-va la lucrurile care nu va sunt clare despre noi, pe care le doriti mai bine intelese.



Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2289 : Marți, 20 Februarie 2018, 07:46 »
Da, krondia, regula asta nu e chiar atat de stricta pentru ca de fapt, cum spuneam si la topicul la care a aparut discutia (Cozia), intr-un fel regula asta nici nu exista.  ;)
Nu e o regula explicita, e mai mult una implicita. (ma refer la parinte-copil adult,)
Daca doi adulti, cu statut de single se inscriu pe forum, in excursie etc, nu conteaza gradul de rudenie.
Alegerile sunt individuale pentru ca si relatiile sunt individualizate.
Doar ca eu ma intreb daca un baiat de 18 ani (am retinut bine varsta, oviarad?) s-ar simti confortabil, ori parintele s-ar mai simti in largul lui, in online sau in offline.
Cand ma intrebam daca cei care au ales sa participe insotiti de copii majori au mai repetat experienta, aveam tocmai lucrul asta in minte. De ce nu or mai fi facut-o?
Nu e ca la pachetele turistice in care se socializeaza mai putin sau deloc in grup si mai mult cu persoana/persoanele cu care te-ai inscris.
insa inteleg dilema psihica in care ar fi grupul si el , de aceea sunt de acord cu regula scrisa sau nu , imi cer scuze pentru discutiile provocate din neatentia mea .
Nu e cazul sa iti ceri scuze. Discutiile sunt binevenite pe aici. Impartasim, ne spunem parerea, ne clarificam noi insine...
Nici nu cred ca se creeaza dileme psihice. Grupul l-ar integra, cu siguranta nu l-ar...marginaliza.  Fiul tau probabil s-ar simti ca intr-un grup de verisoare/verisori mai mari, matusi/unchi, mame, chiar bunici  :2funny:, toti tineri, in ani si  in spirit,  si haiosi. Intrebarea e cum te-ai mai simti tu sau de ce si-ar dori el sa repete experienta. :))))

Pana la urma SCT - creeaza un cadrul de socializare pentru persoane cu statut similar. Asta implica si o dorinta de a interactiona relaxat cu persoane cu experienta de viata , cu preocupari, interese, inclusiv turistice, teme de discutie,  stil de glume si distractie asemanatoare.

Gigi a raspuns recent undeva la o intrebare de genul asta. Nu mai stiu unde, poate oviarad a gasit si ne zice si noua. Mentiona in special stilul diferit de distracte/petrecere a timpului al celor foarte tineri si eventuala incompatibilitate generata de aceasta diferenta.

Si, da, e o opinie personala.
In general eu vorbesc doar din ce stiu, din regulament, din multele mentiuni ale lui Gigi, dar opiniile mele nu sunt..."oficiale".
Asa cum si pentru tine e o decizie personala, dupa ce afli si ce zice Gigi.
Pentru ca zice bine krondia, oferta lui Gigi e de nerefuzat - profitati de ea si intrebati-l pe email sau la telefon tot ce vreti sa aflati sau sa intelegeti mai bine.

si, da, mi se pare o discutie interesanta, ar merita sa aflam si alte opinii.

Gand senin!

PS
 
P.S desi nu sunt sigur , cred ca inca am nevoie de  :fight: corectura , cand e cazul Wonderland , si iti multumesc pentru asta  :flori:
Eu cred ca nu chiar ai nevoie. Mai cred ca dupa prima iesire vei fi si mai "luminat". Pana la urma e vorba despre ce cauti si daca ceea ce vei gasi e in acord cu ce iti doresti. :) Si despre ce experiente sunt folositoare pentru relatia parinte-fiu, ori pentru adultul aflat intr-o perioada de...regasire.

Dar sa ma opresc din mesajul asta poate prea luuuuuuung.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2291 : Marți, 20 Februarie 2018, 14:30 »
Hello,
O sa rup putin cursivitatea topicului de mai sus (scuze) cu intrebarea: cum se pot insera fotografii pe forum de pe tel mobil?

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2292 : Marți, 20 Februarie 2018, 19:18 »
Hello,
O sa rup putin cursivitatea topicului de mai sus (scuze) cu intrebarea: cum se pot insera fotografii pe forum de pe tel mobil?

Sfatul medicului este sa uploadezi pozele undeva ca de (ex. Dropbox, ICloud) si sa adaugi linkul lor , utilizand iconul images din editorul de texte.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2293 : Marți, 20 Februarie 2018, 20:02 »
Sfatul asistentei tehnice e ca atunci cand raspunsul e consecutiv mesajului/persoanei vizat/e nu e nevoie sa dublezi cu quote/citat. Flo_rin intelegea ca lui ii raspunzi :angel:
Dar, daca solutia oferita lui Flo_rin functioneaza, esti pe jumatate iertat.

Si, daca o treci si la Sfaturi tehnice, esti iertat total, pentru munca in folosul comunitatii  ::)

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,540.msg126382.html#new
sau daca vezi alt topic mai potrivit...
http://forum.singlescamp.ro/index.php?board=20.0
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2294 : Marți, 20 Februarie 2018, 21:17 »
Da wonderland , are 18 ani , dar , ma repet inteleg regula chiar nescrisa si sunt de acord cu ea , asa ca e ok , putem incheia complet subiectul respectiv .  :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul