Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 519847 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2595 : Luni, 03 Iunie 2019, 00:05 »
Natura si aventura - acasa la tanti Victoria

www.youtube.com/watch?v=sLWDPi3EImA

„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2596 : Luni, 03 Iunie 2019, 00:17 »
N-as avea niciodata curaj sa urc  aici. M-a luat ameteala doar uitandu-ma la film...

Piatra Craiului, creasta nordica.

www.youtube.com/watch?v=7rvuwaqdjnk
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2597 : Vineri, 14 Iunie 2019, 05:55 »
Era bun de pus la excursia din Piatra Craiului, filmuletul asta.... Dar e ametitor si aici :)


La sfarsitul lunii mai au fost ceva excursii. Vad ca lumea nu se inghesuieste cu impresii. Chiar asa, vedi, vidi, vici?????
Iata si link-ul catre excursii incheiate, in caz ca nu stiati unde puteti scrie ce v-a placut, cum v-ati simtit...:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/board,21.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2598 : Vineri, 14 Iunie 2019, 06:11 »
La mine chiar este, am (0)Amici. Am facut print screen:
Nu este important, doar eram curioasa  :)

Mi-am amintit si am  explorat inca un pic.
Probabil cand te-ai inscris, la Profil - Modificare profil, ai adaugat pe cineva pe Lista de amici.
De exemplu, eu te-am adaugat acum pe tine, Louie. Acum imi apare si mie "68 Vizitatori, 2 Utilizatori (0 Amici)"

"0 Amici", nu inseamna "niciun amic". Inseamna doar ca niciunul dintre amicii tai din lista mai sus pomenita nu este autentificat/prezent pe forum in acel moment.

In concluzie e o functie nu prea utila, pentru ca nu e greu sa vezi 2 utilizatori online din 68 de vizitatori, de ex....  :crazy2:

Gata, am elucidat misterul, mi s-a linistit neuronul.  :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2600 : Duminică, 30 Iunie 2019, 00:07 »
Inventii 2019

Sunt prezentate 5 inventii. Toate sunt plauzibile, poate au aparut deja, sau sunt in curs de aparitie. Insa inventia nr 4 este atat de uimitoare incat pur si simplu nu cred ca este adevarata... voi ce parere aveti?

www.youtube.com/watch?v=2pEh9bZEtwA
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2602 : Luni, 29 Iulie 2019, 20:46 »
De cate ori ati fost la cumparaturi si ati pierdut mult timp la rind la casa din cauza aglomeratiei?
Sunt cateva metode pentru a grabi un pic acest timp pierdut.

•   Dupa ce se pun produsele cumparate pe banda, pana in momentul in care se ajunge in dreptul casierei, caruciorul de pozitioneaza in partea dreapta (clientul trebuie sa se afle intre carucior si banda). Binenteles ca se va folosi aceasta metoda in cazul unde spatiul permite acest lucru.  Caruciorul nu trebuie sa stea nici in spatele clientului, nici in fata acestuia pentru ca portiunea de banda aflata in dreptul acelui carucior nu poate fi folosita de catre alt client. Cozile la casa vor fi ceva mai mici si disconfortul creat de lipsa de spatiu va fi diminuat.

Hai ca am ajuns sa ma citez singura!   :crazy2:
Trebuia s-o fac pentru ca ieri am avut o surpriza uriasa la rind la casa la LIDL.
La toate cozile de la casele de marcat erau cate 3-4 persoane care au pozitionat carucioarele cu cumparaturi exact cum am explicat mai sus!  :o
Voi ce credeti? Faceau cu totii parte din comunitatea Singles Camp?   :2funny:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2603 : Miercuri, 02 Octombrie 2019, 21:53 »

O sala de judecata in Statele Unite.
Cazul? Depasirea limitei de viteza... :)


www.youtube.com/watch?v=1V7j3eWVsHw
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2604 : Vineri, 03 Ianuarie 2020, 21:17 »
N-am descarcat niciodata muzica de pe web, nici nu stiu daca este free sau trebuie sa platesti ceva  :blush: ;D
Ma poate ajuta cineva cu vreun link sau vreo informatie referitoare la acest subiect?  :help:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2605 : Sâmbătă, 11 Ianuarie 2020, 14:06 »
A aparut a 4-a maimuta, acum... in secolul XXI

„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2606 : Marți, 21 Ianuarie 2020, 18:55 »
Pentru ca am vorbit un pic despre fostele sere de la Codlea la actiunea Poiana Narciselor Tara Barsei si a Fagarasului, voi posta aici un scurt film despre serele de flori din Olanda.

www.youtube.com/watch?v=EvZJ0jzELF0


„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2607 : Sâmbătă, 21 Martie 2020, 17:02 »
Ma surprinde cata "liniste " e pe forum ...de ceva timp... Toata lumea intervine strict cu intrebari legate de excursii si cam atat... nu tu comentarii, glumite sau alte discutii faine menite sa ne apropie si sa anticipeze lucruri... Doar interventia profi a lui Gigi, legate de excursii si evenimentele zilei  si cateodata , si rabufniri artistice ( care probabail nu mai pot sta incatusate ;) mai dau culoare aici ...
Citesc cu drag comentariile, discutiile din anii trecuti....si  ma intreb ce se intampla cu noi?!!!!Comunitatea a crescut foarte mult ....dar oare unde pierdem? La ce capitol? Avem asteptari strict comerciale si turistice si uitam de esenta care ne-a legat ?Suntem mai fugariti de evenimente si de dorinte grabite pentru a mai gasi  putin timp  pentru a schimba " un gand bun de dimineata" ? Nu stiu raspunsul sa-l dau , doar am constatat cu intristare...
Si ... in aceste zile tulburi , cand multi din noi stau si mai mult prin casa si poate resimtim si mai mult singuratatea, sau solitudinea ... fiecare cu ale lui simtaminte...aceesi tacere .... Ne inchidem si mai mult in noi, simtim panica si teama de viitor; ma gandesc ca multi trec prin asta, e firesc  sa ne fie teama; ne poate ajuta sa ramanem in viata....dar , oare , nu putem sa iesim un pic din carapacea noastra si sa exprimam ce simtim, ce ne dorim, ce visam ca se va intampla...?!!!

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2608 : Luni, 23 Martie 2020, 11:40 »
Adevarat tot ce spui....cred ca e incorect pana la urma, tot ce scrii.....suntem prinsi in valtoarea evenimentelor, mai mult decat ne-am fi imaginat sau dorit....si in acelasi timp, cred ca sufletul fiecaruia dintre noi face incursiuni in trecut, analizeaza prezentul, incearca sa intuiasca ce va urma.
Nimeni nu poate da un raspuns clar, dar cu certitudine, oamenii din noi nu vor mai fi la fel dupa aceasta perioada...nu ne dorim, dar se va intampla, si schimbarile vor fi bruste....si in bine.
Ne vom regasi ca oameni, vom aprecia mai mult frumusetea micilor si maruntelor lucruri din jurul nostru si ziua de maine va fi o binecuvantare  !!!

pana atunci, rabdare !

dar, pana atunci , dragilor, nu uitati ca suntem, aici in Singles, ca o mare familie si trebuie sa comunicam. ce mai faceti ? ce descoperiri ati mai facut aceste zile ?

va salut cu drag, Mirela

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2609 : Luni, 23 Martie 2020, 20:02 »
Mirela123,

eu sunt cam sceptic privind faptul ca oamenii vor fi altfel dupa aceasta perioada. Oamenii, cand dau de bine, uita repede. Vorba proverbului: ”Orice minune tine 3 zile”. Va ramane la fiecare, in subconstient, amintirea acestei perioade, dar daca dezastrul nu va fi astronomic, dupa cateva luni viata va fi exact ca inainte.
E doar parerea mea.