Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 283617 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline estera

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 33
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2610 : Marţi, 24 Martie 2020, 10:06 »
 Buna, dragilor! :smitten:
cred ca situatia asta va fi ceva de genul inainte de... si dupa....
si vor fi mereu contraziceri: inainte era mai bine...

multa sanatate!

Offline cartex

• Full Member
  • Mesaje postate: 134
  • Bine ai venit in grupul nostru!
« Răspuns #2611 : Marţi, 24 Martie 2020, 11:32 »
Marturisesc ca inca mai am in fundul sufletului o urma de speranta , ca situatia asta n-o sa dureze intr-atat, incat  sa fie "gaura neagra" dintre doua lumi...

Offline Louie

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 320
« Răspuns #2612 : Marţi, 24 Martie 2020, 15:12 »
Buna!

Eu lucrez intr-un domeniu unde suntem nevoiti sa mergem la serviciu si tot ceea ce vreau este sa fiu acasa in siguranta.
Nu-i inteleg deloc pe cei care in ciuda tuturor avertismentelor continua sa iasa din casa punand in pericol viata lor si pe cea a celor din jurul lor.
Aceasta pandemie, cat va dura si mai ales cate victime va face nu se stie, se va trage linie la sfarsit si mai am convingerea ca ceea ce se intampla acum ne va afecta in viitor pe toti. Inclusiv toate generatiile care vor veni dupa noi. Se va schimba totul, in toate domeniile.
Sper din tot sufletul sa fie bine si trebuie sa fie bine intr-un final, pentru ca "binele invinge intotdeauna" (nu?), dar inainte sa fie bine, va fi foarte foarte rau.

Da Estera, asa este, situatia va fi de acum incolo de genul "inainte de..." si "dupa..." cel putin pentru noi cei ce traim aceste vremuri.

Mirela123, imi place optimismul tau cand spui "schimbarile vor fi bruste....si in bine", dar este universal stiut ca nu tot ce este nou este si bun.

Dumnezeu sa va ajute si sa ne ajute pe toti!
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Cezar2020

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
« Răspuns #2613 : Joi, 26 Martie 2020, 02:11 »
Boala secolului 21....si 20??? oamenii au devenit prapastiosi....aud explicatii de genul..reconstruirea Romaniei....(din cauza coronavirusului bineanteles)...insa Romania trebuia reconstruita demult.......la ora actuala cifrele vorbesc...asa ca sa vedem cati oameni mor  de gripa sezoniera in Europa...anual?cam 60.000 oameni....in lume?cam 350.000-650.000 (anual)....de alte boli?verificati fiecare.......si sper sa va cruciti....sa nu mai vorbesc de a doua conflagratie mondiala.....ACEIA A FOST ADEVARATA RECONSTRUIRE.......A OMENIRII.......
ASA CA VORBIM DUPA.......

Offline noiembrie

• Hero Member
  • Mesaje postate: 751
  • Bine ai venit in grupul nostru!
« Răspuns #2614 : Vineri, 27 Martie 2020, 15:09 »
Salut!
In vremuri grele reactivam...rezervistii .
Aproape toata lumea sta acasa dar nici acum oamenii nu sunt aproape…
Au inflorit magnoliile,unele s-au si scuturat pe strazi,pe acoperisuri,pe garduri.
Florile de zarzar au cazut si acum  sunt frunze de un verde crud,atat de crud !
A crescut iarba,zboara planat mii de pasari,soarele incalzeste la fel,mangaie la fel,daruieste la fel.
Doar noi,oamenii uitam sa ne bucuram de fiecare zi,uitam sa cream,sa comunicam si lucruri frumoase
dincolo de dezinfectanti si...masti.
Uitam sa iubim si ...sa ne iubim,chiar de ar fi ultimile zile !
Poate virusul nu recunoaste...iubirea si atunci ne putem salva !
Va imbratisez !