Autor Subiect: Frica  (Citit de 45046 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

julia

  • Vizitator
Re: Frica
« Răspuns #195 : Marți, 03 Ianuarie 2012, 18:25 »
eu mi-as pune citeva intrebari daca cineva spune ca trece usor peste situatii extreme.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Frica
« Răspuns #196 : Marți, 03 Ianuarie 2012, 18:52 »
ce intrebari?

Caroline

  • Vizitator
Re: Frica
« Răspuns #197 : Marți, 03 Ianuarie 2012, 20:00 »
Intrebarile vin de obicei inainte, intrebandu-ne "cum ar fi daca..." sau chiar dupa... In situatii extreme, suntem de obicei atat de lucizi incat ne intrebam abia pe urma cand am reusit, de exemplu, sa ne punem ochelarii pe nas inainte de a iesi din casa, la cutremur... Mie, cel putin, asa mi se intampla.  ;)

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Frica
« Răspuns #198 : Miercuri, 04 Ianuarie 2012, 15:19 »
ce intrebari?

Privitoare la normalitatea respectivului. Pentru ca nu e normal deloc sa treci usor peste situatii grele si nici invers.
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Caroline

  • Vizitator
Re: Frica
« Răspuns #199 : Miercuri, 04 Ianuarie 2012, 15:27 »
Pai daca nici da, nici ba nu e normal, cum e ?!  :o

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Frica
« Răspuns #200 : Miercuri, 04 Ianuarie 2012, 16:21 »
la mijloc  :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

varsator38

  • Vizitator
Re: Frica
« Răspuns #201 : Joi, 05 Ianuarie 2012, 10:42 »
eu mi-as pune citeva intrebari daca cineva spune ca trece usor peste situatii extreme.

poate doar la exterior pare ca trece usor...in adancul sufletului doar el/ea stie ce simte!
sunt situatii cand anumite persoane nu-si permit sa lase sa se vada cat sunt de afectate si asta doar pentru ai proteja pe cei dragi.

Caroline

  • Vizitator
Re: Frica
« Răspuns #202 : Joi, 05 Ianuarie 2012, 12:54 »
Stati putin... ca atunci vorbim de doua genuri distincte de situatii. Eu ma gandeam la situatii extreme de genul cutremur, furt, atac, caini vagabonzi etc. In acestea de obicei sunt lucida si iau decizii intr-o secunda... si abia dupa ce trece momentul critic incep sa-mi tremure picioarele.  ;D
In situatii critice de durata, am... cam multa redundanta in tristete.  :( Sunt "normala" sau nu?  ::)

julia

  • Vizitator
Re: Frica
« Răspuns #203 : Vineri, 06 Ianuarie 2012, 15:23 »
poate doar la exterior pare ca trece usor...in adancul sufletului doar el/ea stie ce simte!
sunt situatii cand anumite persoane nu-si permit sa lase sa se vada cat sunt de afectate si asta doar pentru ai proteja pe cei dragi.

asta e cu totul altceva. dar faptul ca ascunde nu inseamna ca trece usor peste ci ca nu le destainuie.

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: Frica
« Răspuns #204 : Vineri, 06 Ianuarie 2012, 17:21 »
asta e cu totul altceva. dar faptul ca ascunde nu inseamna ca trece usor peste ci ca nu le destainuie.

...sau ca nu le constientizeaza si inconstient le ascunde.
De multe ori oamenii nu au in intentie de a fi ascunsi. Ei nu-si dau seama ca ascund anumite lucruri, sau ca un anumit comportament al lor ascunde/dezvaluie in sine un altul defectuos.
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.