Autor Subiect: Leac pentru stres?  (Citit de 83422 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #45 : Luni, 31 Mai 2010, 21:33 »
baietii astia fac parte din terapia mea anti stress:

#Invalid YouTube Link#
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #46 : Luni, 31 Mai 2010, 21:49 »
@silviulica, maicutza, sa-ti dea viata suficiente cuconitze cu ombilicul doldora de .. olinth din ala de care tragi matale pe nasuc.. ;D

PS ti-am mai zis si eu si multi altii.. sa nu te mai culci (pe urechiusele tale de artropod asasin de broaste nevinovate) fara ciorapei .. ca, uite cat de repede ti se infunda .. nasucu' :-\

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #47 : Luni, 31 Mai 2010, 21:57 »
"Nu există niciun gând în mintea mea care să nu tindă să se transforme repede într-o putere şi să-mi pună la dispoziţie un uriaş instrumentar de mijloace." Emerson
nihil sine deo

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #48 : Luni, 31 Mai 2010, 22:00 »
e un episod din cronica carcotasilor...

#Invalid YouTube Link#
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #49 : Luni, 31 Mai 2010, 22:07 »
FEMEIA LA PUTERE!

lasand gluma sau carcoteala la o parte, uite, o sa graiesc un adevar: doar un guvern compus numai din femei va putea sa scoata tara asta la liman! sunt femei mai mult decat eminente absolut in toate profesiile, economiste, it-iste, inginere, medici, matematiciene etc. doamne, ce-ar putea face ele din aceasta romania! va rog frumos, sa nu se inteleaga ca as fi misandrica sau misandra (si nici macar mixandra)... aoleo, ce-i cu mine? am inceput sa-mi justific toate vorbele si actiunile... hm hm hm.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #50 : Luni, 31 Mai 2010, 22:11 »
@silviulica, maicutza, sa-ti dea viata suficiente cuconitze cu ombilicul doldora de .. olinth din ala de care tragi matale pe nasuc.. ;D

PS ti-am mai zis si eu si multi altii.. sa nu te mai culci (pe urechiusele tale de artropod asasin de broaste nevinovate) fara ciorapei .. ca, uite cat de repede ti se infunda .. nasucu' :-\
1/2, nu vreau sa ma cert cu tine. viata e scurta si e posibil sa n-avem vreme sa ne mai impacam. dar, ca fapt divers, retine ca exact de sfaturile tale nu mai pot eu.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #51 : Luni, 31 Mai 2010, 22:13 »
@ayouni: .. ma sperie ideograma 'galceava' la japonezi.. am mai amintit de ea, cred, si reprezinta mai multe femei sub un acelasi acoperis.. :-\

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #52 : Luni, 31 Mai 2010, 22:16 »
@ silviu: eu nu ma cert cu nimeni.. cearta e o risipa de sus pana jos, dupa mine..
dar ca sa raspund ceva in ton cu replica ta, iti spun cu sinceritate: stiu ca nu mai poti, si te inteleg.. e prea tarziu la noi in suflet si din pacate ai dreptate :-*

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #53 : Luni, 31 Mai 2010, 22:22 »
@pe_jumatate:  ;) :-*
Cu drag

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #54 : Luni, 31 Mai 2010, 22:26 »
  PS. Multumim, Silviu, ca ne-ai destainuit, desi nu ti-a cerut nimeni, amanunte din activitatea care te face pe tine fericit;
iti multumesc pentru multumiri si te asigur ca si eu am citit cu deosebita consideratie mesajul tau referitor la alungarea stressului mergand prin balarii ude. asta e!, fiecare scapa de stress cum poate ;D

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #55 : Luni, 31 Mai 2010, 22:27 »
mie mi se pare ca mesajul lui silviu ar trebui cenzurat un pic

Şi da. şi nu... :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #56 : Luni, 31 Mai 2010, 22:30 »
@ayouni: .. ma sperie ideograma 'galceava' la japonezi.. am mai amintit de ea, cred, si reprezinta mai multe femei sub un acelasi acoperis.. :-\

aia e la japonezi, pe_jumate! in romania ideograma este reprezentata de barbati!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #57 : Luni, 31 Mai 2010, 22:33 »
@manfred: am auzit ca esti extraordinar de good-looking.. scrii extraordinar de documentat si extrem de agreabil..probabil ai gramezi de prieteni si admiratoare.. concluzia unui ageamiu in ale personalitatilor, ca mine, ar fi ca esti un tip dintr-o bucata..
si atunci: ori da, ori nu, cred, oder?


Şi da. şi nu... :)

? ;)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #58 : Luni, 31 Mai 2010, 22:36 »
aia e la japonezi, pe_jumate! in romania ideograma este reprezentata de barbati!

@ayounel: unu' am avut si noi, si ala crud, nemilos si cu nasu'nfundat.. daca-l gonim si pe ala... :-\

sau de fapt.. o fi fugit deja.. ca dupa cum vad apare numa' cu masca invizibila, de groaza confruntarii cu moralistele de noi ;)

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #59 : Luni, 31 Mai 2010, 22:36 »
si am atata bun simt incat sa nu-mi permit sub  nici o forma sa critic pe altii sau sa fac misto de ei.

Aici nu mai sînt de acord cu tine Ayouni.... :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale