Autor Subiect: Leac pentru stres?  (Citit de 83443 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #60 : Luni, 31 Mai 2010, 22:38 »
@eugenia, maria, pe_jumate....... sancho panza ii spune lui don quijote, la un moment dat, ca latra cainii; la care don quijote raspunde "este semn ca inaintam, sancho".  asa si noi.
muschetaritelor, imi pare rau ca din cauza mea s-a iscat aceasta discutie dar eu tot consider ca n-am zis nimic gresit sau jignitor care sa merite o reactie asa de primitiva. multumesc pentru solidaritate! fac ce fac si cad in colimatorul cuiva! va rog frumos, oameni buni, cand vedeti ca dau cu batul in balta sau ca dau cu biciul in cineva fara sa am costumul adecvat, sa ma avertizati.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #61 : Luni, 31 Mai 2010, 22:40 »
si am atata bun simt incat sa nu-mi permit sub  nici o forma sa critic pe altii sau sa fac misto de ei.

Aici nu mai sînt de acord cu tine Ayouni.... :)

let's agree to disagree... spune-mi unde si sunt gata sa-mi pun cenusa in cap si sa merg la al-azhar de-acum incolo, pentru ca la vatican sigur nu ma primesc.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #62 : Luni, 31 Mai 2010, 22:44 »
aia e la japonezi, pe_jumate! in romania ideograma este reprezentata de barbati!

@ayounel: unu' am avut si noi, si ala crud, nemilos si cu nasu'nfundat.. daca-l gonim si pe ala... :-\

sau de fapt.. o fi fugit deja.. ca dupa cum vad apare numa' cu masca invizibila, de groaza confruntarii cu moralistele de noi ;)

da, ai mare dreptate, si mai ne plangem dupa aia ca suntem singure!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #63 : Luni, 31 Mai 2010, 22:46 »
     Dragele mele prietene, nici nu stiti cum ma amuza topicul asta, stau in fata monitorului si rid singura - motiv pentru dragul de Silviu sa ma ironizeze pentru felul cum ma destresez. Hai sa-i lasam pe barbati sa creada ca sint cei mai.... si cei mai....Pina la urma, ii toleram, chiar ii iubim si nu putem trai fara ei.  :D
     Si sa nu-i cerem lui Manfred sa ia pozitie "ori...ori", nu-i putem cere sa tradeze.  ;D

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #64 : Luni, 31 Mai 2010, 22:52 »
let's agree to disagree... spune-mi unde si sunt gata sa-mi pun cenusa in cap si sa merg la al-azhar de-acum incolo, pentru ca la vatican sigur nu ma primesc.
poate am să-ţi spun într-o zi, dacă mi se va părea util, dar pe PM ca să nu facem "deliciul forumului" :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #65 : Luni, 31 Mai 2010, 22:53 »
    Dragele mele prietene, nici nu stiti cum ma amuza topicul asta, stau in fata monitorului si rid singura - motiv pentru dragul de Silviu sa ma ironizeze pentru felul cum ma destresez. Hai sa-i lasam pe barbati sa creada ca sint cei mai.... si cei mai....Pina la urma, ii toleram, chiar ii iubim si nu putem trai fara ei.  :D
     Si sa nu-i cerem lui Manfred sa ia pozitie "ori...ori", nu-i putem cere sa tradeze.  ;D

de acord cu eugenia, pentru ca si eu fac acelasi lucru, de cand s-au auzit impuscaturi, praf de pusca si cureaua lata, rad intr-una, ma distrez super!
sa-i lasam sa creada ce vor si nici lui manfred sa nu-i cerem nimic. pai chiar asa... dupa ce ca sunt putini ii mai si speriem; maria, pe_jumate, stel, eUNgenia, unde ati pus smirna si tamaia? aduceti repede uleiurile parfumate si un pantof de moet chandon! nu fac misto, sa stiti, doar ma distrez... ridendo castigat mores!

PS, am scris eUNgenia, pentru ca mi-am amintit de un cantec fain despre salvador dali, il pun dupa la topicul potrivit.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #66 : Luni, 31 Mai 2010, 22:54 »
@ayouni: m-ai ghicit.. muschetaritza ce ma aflu.. mustati am, vinul rosu imi place, bani.. asa-si-asa :-\  

dar de fapt, @silviulica maica, in lipsa de alti toreadori p-acilea.. vorba cantecului..  si tu ne m'aaaaaaaiiiimes pas, si tu ne m'aime paaaaaaaaaaaas..  je t'aime, e si je t'aaaaaiiime ...prends gaaaaaaaaaaaarde a toi!....de-acuma-ncolo! oailei!:-*

PS sa fac rost de hasis la reduceri? :-*

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #67 : Luni, 31 Mai 2010, 22:55 »
@manfred: de ce sa nu faci deliciul forumului???.. sunt mai bune mesajele "caldute" care nu fac nici un zgomot?.. vreau deliciu! :-*

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #68 : Luni, 31 Mai 2010, 23:18 »
am putina treaba. trebuie sa curat niste cartofi noi si sa fac o prajeala pentru o pustoaica. mancam si apoi trecem la alungarea stressului, adica alergam descultzi pe asfalt, ne soptim vorbe de amor: je t'aime, ti amo... apoi ii bag cateva citate din cervantes, sa vada cat sunt de cult, si gata! o dau pe spate :D

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #69 : Luni, 31 Mai 2010, 23:22 »
sa-i lasam sa creada ce vor si nici lui manfred sa nu-i cerem nimic.

Păi înafară de Maria nimeni nu mi-a cerut nimic. Si parcă nici ea nu era prea sigură că-l vrea cenzurat pe Silviu.  :)
Dar n-au intrat zilele în sac. Am mai zis odată: sub fiecare mesaj există "Raportează acest text unui moderator". Nu s-a plîns nimeni.
Deci ce vă deranjează la mesajul lui Silviu, tonul, anumite cuvinte, faptul că are o altă opinie?
Vreţi ca mesajul lui să fie cenzurat în tot sau în parte?   :)

Pînă în prezent există un singur mesaj pe forum pe care aş dori cu adevărat să-l şterg. Dar nu e pe acest topic. Cred că e una dintre cele mai mari mizerii de pe aici. Nu-l şterg decît pentru ca persoana care l-a scris sa-l poată contempla zilnic şi să zică: "Uite, asta sînt eu"
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #70 : Luni, 31 Mai 2010, 23:39 »
    Sincer, foarte sincer, imi pare rau ca toate aceste mesaje, pe care eu le-am luat drept glume din partea tuturor, au suparat sau au jignit pe cineva dintre cei care am fost activi pe acest topic in seara aceasta. Cred ca nimeni dintre noi n-a dorit sa fie sters vreun mesaj de-al lui Silviu, au fost doar sageti neotravite pe care le-am aruncat in gluma unii spre altii. Nicio clipa nu mi-am imaginat ca cineva ia in serios ce s-a spus si se supara. Promit ca de miine stau cuminte, citesc ce se scriu altii si nu mai comentez nimic.  :(

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #71 : Luni, 31 Mai 2010, 23:43 »
Haide Eugenia, n-o lua chiar aşa!
Nu cred că s-a suparat cineva, de ex. eu nu m-am supărat deloc! :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #72 : Luni, 31 Mai 2010, 23:47 »
Din mesajul dumneavoastra anterior rezulta altceva. Si-mi pare rau. Noapte buna, Manfred!

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #73 : Marți, 01 Iunie 2010, 00:09 »
Îmi pare rău dacă s-a înţeles altceva. Noapte bună, Eugenia, şi nu uita că mîine soarele va străluci din nou!  :)
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Leac pentru stres?
« Răspuns #74 : Marți, 01 Iunie 2010, 00:42 »
mie mi se pare ca mesajul lui silviu ar trebui cenzurat un pic
ce zici admin?
ce zici manfred?
gresesc?
poate
imi pare rau ca mesajul meu v-a deranjat, dar pur si simplu am fost lovit de un puseu de sinceritate si, nestiind ca sunteti de o pudicitate ridicata la patrat, am expus si eu leacul care ma scapa de stres.
din nefericire, eu nu stiu sa inot si nu pot alunga stresul sarind in apa si facand ture de bazin :( orice apa care-mi trece de solduri are culoarea inecului :(