Autor Subiect: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020  (Citit de 14846 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
08.12.2020
A aparut un loc disponibil.

Tarif: 570 lei

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/iarna-pe-ulita-traditii-romanesti-marginime-11-13-decembrie-2020/

Check in: 11 decembrie 2020, incepand cu orele 15.00 pana la 18.00
Check out: 13 decembrie 2020 ora 12.00

Cazare: Pensiunea Lacul de Argint, Gura Raului

Servicii incluse:
•   cazare 2 nopti, mic dejun inclus
•   doua cine, una tip grup si una bufet
•   pranz - pomana porcului
•   palinca, afinata, vin fiert
•   entertainment

Nu sunt incluse:
x      transport pana la locatie
x      bauturi, altele decat cele de wellcome si de la taiatul porcului

Locuri: 24

Insotitor de grup din parte Singles Camp: Iasmina Stoici Iasmina Stoici 0721 587.954

Program

Vineri 11 decembrie
15.00 - 18.00 Repartizarea pe camere, check in
17.00 - 19.00 Cina:
•    gustari traditionale: zacusca, salata de vinete, slaninuta de casa, fasole batuta, untura, ceapa rosie, telemea
•    platou taranesc: coaste afumate la gratar, carnati la gratar, cotlet  haiducesc, cartofi copti, mamaliga si legume la gratar
•    placinta cu mere
•   totul stropit cu palinca si vin!
19.00 Plecam la Sibiu pentru Targul de Craciun. In situatia in care nu se strang destui doritori pentru transportul optional Bucuresti - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu, ne vom grupa pe masinile cu care s-a venit, apeland la disponibilitatea celor care au calatorit cu auto proprii.
21.00 Ne intoarcem si...socializare!  *|* :dance: *|*

Sambata  12 decembrie    tre
7.00 - 11.00 Taiatul porcului,  cu sorici si tuica fiarta! Preparea se va face traditional, mare parte in fata participantilor. Veti putea gusta cateva dintre ceea ce s-a preaparat si va veti desfata cu pomana porcului. Restul preparatelor vor putea fi achizitionate de la bucataria restaurantului, contracost, duminica dimineata dupa micul dejun. Gazdele o sa va spuna la fata locului cat costa fiecare dintre acestea.

8.00 - 10.00  mic dejun

13.00 - 15.00 pranz
•   ciorba de cartofi cu afumatura
•   pomana porcului pregatita la ceaun
•   balmos
•   placinta cu branza si fructe de padure

16.00 - 18.00 Plimbare pana la lacul de acumulare Gura Raului, aflat in vecinatatea pensiunii, la cca 2 km.

19:30 Cina :
•    gustari cu de-ale porcului: toba, carnati, caltabos, jumeri, slanina si cu branzeturi din Marginime: burduf, telemea, ceapa rosie, rosii.
•    ciolan la cuptor
•    muschiulet de porc impanat
•    cartofi sote, varza calita, dovlecei
•    salata de muraturi si de cruditati
•    tort de ciocolata cu visine
•    tuica, afinata si vin fiert

20:00 Socializare!!!  *|* *|* *|*

Duminica 13 decembrie
8.00 - 10.00 mic dejun
12.00 - check out

Tip excursie. Este o iesire de tip eveniment.

Profil: vesel, petrecaret, comunicativ, deschis. Pentru ca in grup atmosfera sa fie ceea ce ne-o dorim noi ca organizatori, este nevoie ca cei care participa sa fie oameni carora le place sa petreaca, sa se distreze, sa ciocneasca cate un pahar cu ceilalti.  :) Ca asa-i la sarbatorile astea din Ardeal, musai palinca... ;D ;D ;D

 :oops: Inainte de inscriere, va rog sa cititi cu atentie toate cele 4 materiale prezentate pe site-ul nostru:

Important pentru cei care doresc sa participe la excursiile Singles Camp: https://bit.ly/2La4tA2

Modul de informare asupra detaliilor, modificarilor, precizarilor, recomandarilor: https://bit.ly/2DDzJmy

Conditii de renuntare la o excursie: https://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/

Daca nu va incadrati in conditiile noastre de profil, daca nu sunteti de acord cu anumite clauze si reguli, va rugam NU VA INSCRIETI. In situatia in care v-ati inscris, consideram ca ati luat act, ati inteles cele prezentate si urmeaza sa respectati si sa va asumati tot ceea ce este mentionat.

Singles Camp&Travel NU este o agentie, ci un grup format in cadrul unui proiect lansat in 2010 si care se refera la turism de socializare. Programele, alegerea hotelurilor, insotitorii de grup tin de Singles Camp, iar partea de inscriere si rezervare este realizata de o agentie tour-operator, specializata in turismul de grup, licentiata, solvabila, auditata si asigurata. Este vorba de Bon Voyage srl Sibiu.

Rezervarile se fac DOAR online, nu in sedii, nu prin intermediul unor revanzatori.

Organizam an de an acest eveniment si de fiecare data, este foarte iubit, lumea se inscrie si participa cu cea mai mare bucurie. Am selectionat cateva fotografii, sunt din 2018, pentru a vedea cum e pe acolo...





































Pregatirile de petrecere:







Tortul de la miezul noptii:



Plimbare spre lacul Gura Raului:











Targul de Craciun de la Sibiu.




































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222

Offline Miha-ella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bun gasit, tuturor!
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #2 : Marți, 11 August 2020, 18:03 »
Inscrisa, cu avans!
Abia astept!
Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de astazi este pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii. - Dalai Lama

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #3 : Marți, 11 August 2020, 18:06 »
Purcelul face deja exercitii in cotet! A spus ca vrea sa aiba soriciul moale!  :)

Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #4 : Miercuri, 12 August 2020, 15:28 »
La mine nu merge link-ul pentru inscrieri, puteti verifica, va rog?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #5 : Miercuri, 12 August 2020, 15:43 »
Servus Dana, esti inscrisa, m-am uitat eu in spate. Iar link-ul functioneaza, am verificat. Daca nu ti-a venit mesajul scrie un Email si iti trimite din agentie mesajul.

Offline Dana T

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #6 : Miercuri, 12 August 2020, 17:43 »
Am rezolvat, multumesc frumos Gigi!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13222
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #7 : Miercuri, 12 August 2020, 18:06 »
Cu placere!  :)

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 546
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #8 : Luni, 21 Septembrie 2020, 14:19 »
NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE.

Offline Arumin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #9 : Luni, 28 Septembrie 2020, 10:02 »
Buna ziua! As fi interesata sa particip la aceasta actiune. Daca doreste cineva sa renunte, va rog sa ma anuntati: 0746769449. Multumesc!

Offline Florina Roman

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #10 : Luni, 28 Septembrie 2020, 10:40 »
Bună ziua! Vreau să particip la această acțiune, deci, dacă dorește cineva să renunțe, vă rog să mă anuntați: 0745772712. Multumesc!

Offline Marinela Grigorescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #11 : Luni, 28 Septembrie 2020, 15:08 »
Buna ziua!
Și eu sunt interesată să particip la eveniment.
Dacă cineva este în imposibilitatea de a onora cu prezența rog să mă contacteze la nr.de tel. 0758421622. Mulțumesc!
Sau poate este posibilă o suplimentare de locuri...

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #12 : Joi, 01 Octombrie 2020, 10:28 »
Nu îmi vine sa cred ca iar  am ratat înscrierea... iar nu sunt locuri!!! Nici anul asta... uf!!! Dacă renunța cineva , sau se suplimentează.. am tel 0753852918 Gabriela. Multumesc

Adrian Nita

  • Vizitator
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #13 : Vineri, 23 Octombrie 2020, 11:35 »
Dragi prieteni, în caz că va renunța cineva, și va avea nevoie de înlocuitor, m-aș bucura sa fiu alături de voi la actiunea de la Sibiu. Adrian, 0754 244 249 (vin din București). Mulțumesc.

Offline Ciaglic Alexandru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Iarna pe ulita. Traditii romanesti in Marginime. 11 - 13 decembrie 2020
« Răspuns #14 : Miercuri, 28 Octombrie 2020, 09:43 »
Bună ziua,
Pe data de 20.09.2020, dat fiind faptul ca pe site-ul Singles Camp apăreau locuri libere, am transmis solicitate de înscriere la aceasta excursie. Mi-a venit pe e-mail, acceptul agenției, comunicandumi-se termen de plata a avansului, data de 24.09.2020. Am achitat avansul mai devreme, pe 22.09.2020 și am transmis OP-ul către agenție. A doua zi, 23.09.2020 am fost sunat de agenție sa mi se comunice ca altcineva achitate înaintea mea avansul, drept urmare.... Nu am înțeles cum, achitând în termenul de plata comunicat, altcineva a achitat înaintea mea. Cum nu am primit factura pentru avans, iar pana pe 30.10.2020 ar trebui achitata și restul sumei, sunt în situația în care nu știu ce am de facut: achit sau nu restul sumei. Aștept răspuns la dilema mea, mulțumesc anticipat. Alexandru Ciaglic